הנשים שלנו

לכבוד יום האשה הבינלאומי, בחרנו לשמח שלוש נשים יפות בגילאים שונים ולאפר אותן תוך מתן דגשים ייחודיים לכל גיל וגיל

שרון דבוש- אושרי 08/03/11

לכבוד יום האשה הבינלאומי, בחרנו לשמח שלוש נשים יפות ולאפר אותן באופן המחמיא והמתאים להן ביותר. ביקשנו לשים לב לדגשים הרלוונטיים לכל גיל וגיל ולהתחשב בשגרת החיים שמלווה נשים בעשורים השונים לחייהן.

יום האשה הבינלאומי, מוקדש לבחינת השתלבותן של נשים בכלכלה, בפוליטיקה ובחברה ולציון הישגיהן בתחומים אלה. המסורת החלה בשביתת פועלות שהתרחשה ב-8 במרץ 1857 במפעלי הטקסטיל בניו-יורק, בו החליטו מאות פועלות שנמאס להן משעות העבודה הארוכות, מהשכר הנמוך ומתנאי העבודה המחפירים. הרושם שהותירו אותן נשים אמיצות היה כה עז ומפתיע, עד שהוחלט למסד את התאריך ולציין אותו מאז כיום האשה, בעולם כולו.

קודם כל טיפוח

לפני כל איפור ובכל גיל, מומלץ לנקות את עור הפנים עם תחליב ניקוי ומי פנים. לאחר מכן כדאי להזין את עור הפנים בקרם לחות ייעודי לסוג העור והגיל. חשוב שקרם הלחות יהיה על בסיס מים, בכדי שיוכל להיספג במהירות ולהוות בסיס הולם לאיפור.

פסטליות רכה

שנות ההתבגרות המאוחרות (גילאי 18-20) מאופיינות בדרך כלל בתעוזה, פתיחות וצבעוניות באיפור. מומלץ להדגיש את העיניים או את השפתיים אך לא את שני האזורים ביחד, כדי להימנע ממראה מבוגר מידי. הבחירה בהדגשה תיעשה בהתאם למה שיותר מחמיא לכן. איפור הבסיס בגיל זה (המייק אפ) יכול להיות שקוף ודליל, או לחילופין אטום ומכסה, תלוי במצב העור ואם ישנם פצעי בגרות. חשוב להניח בסיס כלשהו גם במידה ומדובר בעור מושלם, בכדי להעניק עמידות לשאר האיפור- הסומק, הברונזר והצלליות.

בחרנו להדגיש את העיניים הכחולות והגדולות של איווט בצבע טרנדי שיבליט אותן, בתוספת אייליינר עבה המטושטש בפינות העין. את השפתיים איפרנו בגוון טבעי. "מוצרי האיפור החשובים ביותר בעיני הם סומק ומסקרה", אומרת איווט, בת 18. "ביום- יום אני נוהגת להתאפר באופן עדין בלבד, כמעט בלתי נראה ובערב כשאני יוצאת, אני משדרגת לאיפור עיניים מודגש בגווני כחול או שחור. על השפתיים אני מניחה ליפ גלוס שקוף. אני מאוד אוהבת את איך שאיפרו אותי היום, כיף לי עם האיפור, הוא מעניק תחושה של סקסיות וקלאסיות".

אדום בוהק

בגילאים אלו (25-30) דורש העור יותר לחות ממקודם והשגרה העמוסה שמאפיינת את השנים האלו בדרך כלל, מצריכה תשומת לב לכך. לקראת גיל 30 מומלץ מאוד להתחיל להשתמש בסרום ובקרם עיניים, כטיפול אנטי אייג'ינג המונע קמטים. גם כאן, אנו ממליצים להדגיש באיפור או את העיניים או את השפתיים ולא את שניהם ביחד, בהתאם לאזור אליו אנו מעוניינות למשוך את תשומת הלב.

בחרנו להדגיש את השפתיים היפות של אביטל בצבע אדום בוהק והוספנו אייליינר בעובי בינוני והדבקת ריסים טבעיות, להשלמת המראה הקלאסי. "האיפור מדהים!" אומרת אביטל, בת 25. "אני בטוחה שאאמץ את האודם האדום בו לא נהגתי להשתמש עד כה וגם את איפור העיניים השחור".

קלאסי מטופח

לאחר גיל 35, עלולים להתחיל להופיע קמטוטים, קמטים וכתמי פיגמנטציה עימם נתמודד ביצירת איפור הבסיס. שימוש בפודרה עלול להגביר את נראות הקמטוטים ולכן לא מומלץ להשתמש בה במקרים אלו.
לפני האיפור ננקה את הפנים ונזין אותם בקרם לחות, בסרום או בבסיס לאיפור על בסיס מים. המייק אפ בו נבחר להשתמש יהיה מייק אפ נוזלי על בסיס מים, המכיל בתוכו סיליקון שמעניק אפקט מתיחה לעור ופודרה שמאפשרת למייק אפ להתייבש, ללא צורך בפידור נוסף.
ככל שמתבגרים והפגמים הופכים לבולטים יותר, נעדיף להדגיש בפנים גם את העיניים וגם את השפתיים, במטרה למשוך תשומת לב לאזורים היותר יפים בפנים. את העיניים מומלץ למסגר בצללית או באייליינר כהה כדי ליצור מבט מודגש ופקוח. באיפור השפתיים כדאי להשתמש בעיפרון שפתיים תוחם, כדי לשרטט צורה יפה ומתוקנת ולא לאפשר לאודם לזלוג אל תוך החריצים.

בחרנו להדגיש את העיניים היפות והגדולות של איריס ולצבוע את שפתיה בשפתון בגוון בינוני, היות ועור הפנים של איריס לא הצריך הדגשה של העיניים והשפתיים גם יחד.
"היום הרגשתי אשה באמת", אומרת איריס, בת 38. "יצאתי מהשגרה שלי ונפתחתי למקום יפה יותר. פרט לעיפרון עיניים שחור ואייליינר, אני לא מתאפרת בדרך כלל והיום, נוכחתי לדעת עד כמה איפור מוסיף לאישיות האדם ועד כמה חשוב למלא בצבעים את היום שלך. זה עושה טוב, משמח ומרגיש נפלא. אני מאוד מרוצה מהמראה וכנראה שאתחיל לרכוש מוצרי איפור ולעשות כמה סדנאות שיעשירו את הידע שלי באיפור. אני מודה לצוות איל מקיאג' ולמאפרת המקסימה שרון, על המתנה הנפלאה שהוענקה לי".


איפור: שרון דבוש
צילום: אפיק גבאי
מאופרות: איווטה פסטרנק, אביטל טרנרידר, איריס דיין צוק

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed