קיץ של אהבה

בקיץ מתאהבים יותר, נשים נמשכות לכימיקל שנמצא בזיעה הגברית ונשיקה צרפתית זה ספורט. לכבוד ט"ו באב, עובדות מעניינות על אהבה

15/08/11

לפני שתאכלו קציפת תות בצורת לב, בסיום ארוחת שבע מנות שתוכננה במיוחד ליום זה ותפזרו הצהרות אהבה מתקתקות שישאירו את הציניות אי שם מאחור, כדאי שתדעו למה אתם חוגגים דווקא היום. ובכן, ט"ו באב, חג האהבה היהודי שמקורותיו במקרא, מציין את התרת חרם הנישואים שהוטל על בני שבט בנימין בעקבות התנהגותם בפרשת "פילגש בגבעה". ביום זה בוטלה שבועת החרם והותר לבני השבטים לשוב ולהינשא לבני השבט המוקצה. התרת החתונות בין השבטים והאפשרות לערבוב ביניהם, הפכו את ט"ו באב ליום של שידוכים, חתונות, התחברות ופיוס. מסופר כי בימים אלו, היו בנות ישראל לובשות לבן ויוצאות לפזז בכרמים כדי למצוא בני זוג, תוך שהן משוויצות במעלותיהן השונות.

כמה עובדות מעניינות על אהבה:

1. "נשיקה צרפתית" מפעילה כ-30 שרירים, מעלה את לחץ הדם והדופק, גורמת להתרחבות האישונים, לנשימה כבדה יותר ולמחשבה מעורפלת ופחות רציונלית.

2. האהבה, כידוע לנו, עיוורת. על פי ממצאי החוקרים והמדענים, האוהבים הם מסוממים לכל דבר. גופם מתמלא בהורמונים וחומרים כימיים טבעיים, המעניקים להם הרגשה טובה.

3. על פי הסטטיסטיקות, אדם ממוצע מתאהב 7 פעמים לפני שהוא מתחתן.

4. אהבה, מסתבר, אינה רק נעימה ומהנה אלא משפיעה על תחומי חיים נוספים: מחקרים מראים כי עצם היותו של אדם נשוי מעלה את הסיכוי לכך שיהיה שבע רצון יותר מחייו ביחס לרווקים, וכאשר הנישואין מלווים גם באהבה- גדל הסיכוי לאושר, רגשות חיוביים, ערך עצמי גבוה, סיפוק כללי בחיים וקטן הסיכוי לסבול מקשיים נפשיים וגופניים.

5. התאהבתם בתקופה או בסיטואציה לא שגרתית? מסתבר כי סיטואציות מעוררות, מפחידות או חדשות גורמות לשחרור דופמין במוח, כימיקל שאחראי, בין היתר, לתחושת המשיכה.

6. בלוטת האצטרובל השוכנת במוחנו, אחראית להפרשת ההורמון מלטונין, שגורם לנו להגיב בצורה שונה לשעות היום והלילה. חוקרים טוענים שהירידה ברמת המלטונין בעונת הקיץ, בגלל שעות האור הרבות, מעלה את רמת הורמוני המין – מה שעלול להסביר את ההתעוררות המינית הפוקדת אותנו ואת החיות עם בוא העונות החמות.

7. על פי הגישה הארומתרפית, התאהבות היא עניין של כימיה ויש קשר ישיר בין בלוטות ההרחה לבין מרכז העוררות במוח. הניחוחות המעוררים ביותר עבור גברים למשל, הם קומבינציה של לבנדר ווניל.

8. אצל נשים מסתבר שאין כמו ניחוח טבעי- ממחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, ארה"ב, עולה שנשים שנחשפו לכימיקל בשם AND הפכו מגורות מינית. שימו לב, הכימיקל הזה מצוי בזיעה הגברית.

9. ואם מתנות עושות לכם את זה (למי לא?), כדאי שתדעו שמחקר שפורסם בשנים האחרונות מצא כי בעוד שקונה המתנה מצפה כי הכרת התודה תעמוד ביחס ישר להשקעה הכספית שלו, מקבל/ת המתנה מדווחים על היעדר קשר בין שווי המתנה לרגשות המתעוררים בתגובה אליה.

10. ובנימה מהורהרת, נסיים בציטוט של ניטשה, שטען כי "כל דבר שנעשה מאהבה, מתרחש מעבר לטוב ורע".

חג אהבה שמח מאיל מקיאג'.

בא לכן להתפנק באיפור להערב?

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed