עכשיו מצלמים

טיפים לצילומי בוק מוצלחים, איך לאפר כלות כך שייצאו מעולה בתמונות והמלצות לתמונות פספורט. מיכל אוסט עם מדריך איפור לצילומים

מיכל אוסט 19/09/11

להיות מאפר, פירושו לאחוז באחד מהמקצועות הנחשקים ביותר שיש, היות ואנו מאפרים בשמחות וברגעים המאושרים ביותר בחייהן של המאופרות שלנו. עם זאת, מאפרים רבים, בעיקר בתחילת דרכם, עשויים להיות מופתעים לגלות שלמרות שבמעמד האיפור עצמו המאופרת והם היו מרוצים מהתוצאה, בתמונות שמתקבלות אחר כך, הדברים נראים קצת אחרת... ייתכן והאיפור לא שרד לאורך כל הערב, ייתכן והמאופרת נראית כאילו לא התאפרה כלל, ייתכן שכתמים וכהויות לא הוסתרו כראוי, שישנן הברקות באזורים לא צפויים ועוד ועוד הפתעות. חוויה דומה עשויה לקרות גם לתלמידים ולמאפרים שבונים את תיק העבודות שלהם ומשקיעים רבות באיפורים שהם יוצרים, אך מתאכזבים מהתוצאה הסופית המשתקפת בתמונות. חשוב מאוד לדעת לאילו דגשים חשוב לשים לב כשמצלמים איפורים לתיק העבודות, מאפרים בהפקות או מאפרים כלות, להבין גם בתאורה, בצבעים, להפיק לקחים לאורך כל הדרך וללמוד מהניסיון. הכנו עבורכם מדריך לאיפור בצילומים, בו תוכלו למצוא טיפים ודגשים שימושיים ביותר, שיובילו אתכם לתוצאות מעולות.

טיפים לצילומי תיק עבודות (בוק)

רצוי להגיע לצילומים סופר מוכנים, לארגן את הכל מראש ולקבל החלטות לפני הצילומים. כדאי להכין סקיצה מדויקת של מראה האיפור והצבעים הנבחרים ולעבוד איתה בזמן האיפור.

דוגמנית- חשוב לבחור בדוגמנית נאה, בעלת עור פנים אסתטי וחלק ללא פצעים או פיגמנטציה ומבנה עיניים עם שטח רחב לאיפור. חשוב לבחון את המוצרים והצבעים בהם בחרתם להשתמש על הדוגמנית לפני הצילומים, כדי לצמצם את אי הודאות ביום הצילום.
• בצילום ביוטי יש קלוז אפ על הפנים ולכן חשוב להקפיד על איפור מושלם, סימטרי ומדויק.
בסיס- הקפידו ליצור בסיס פנים חלק ולמזג את גוון המייק אפ עם בית החזה. פדרו את הפנים היטב בכדי למנוע הברקות בצילום ולדאוג לכיסוי אטום מושלם.
צלליות- על הצלליות להיות רוויות בצבע, ללא "חורים", או כתמים דהויים. על מעברי הצבע והטשטושים להיות מדויקים.
ריסים- נקו את הריסים משאריות של צלליות, עבו אותם ועגלו אותם. מומלץ בחום להדביק ריסים מלאכותיים שלמים או בודדים, שנראים מעולה בצילומים.
גבות- מראה הגבות חשוב מאוד בצילומים. סרקו אותן, נקו אותן משאריות של מייק אפ ופודרה, השלימו חוסרים והאריכו במידת הצורך באמצעות עיפרון גבות או צללית.
הצללות- הצללות מחטבות את הפנים ומחמיאות מאוד בצילומים. הגביהו את עצמות הלחים, מסגרו את הפנים היטב ושימו דגש על הסמקה בגוון הנכון לדוגמנית.
שפתיים- צרו תיחום ומילוי מדויק ומקצועי של צבע בשפתיים. חוסר סימטריה באזור זה בולט מאוד בצילומים.
שיער- תסרוקת מוקפדת, מחמיאה ומקצועית תשדרג מאוד את מראה האיפור. שימו לב לשערות "סוררות" או לא מסודרות באזור הרקות והמצח, שכן הן יבלטו מאוד בתמונות הסופיות.

טיפים לצילומים, איפור כלות

לאפר כלה זו חוויה מספקת ומרגשת. האיפור כשלעצמו, אינו שונה בהרבה מאיפורי אירועים אחרים, אך ההבדל הממשי הוא כמובן שאת הכלה מצלמים ומצלמים ומצלמים...

לחות- הקפידו על שלב ניקוי הפנים ומריחת קרם לחות לפני האיפור. שלב זה תורם באופן משמעותי למראה עור חלק ולכך שהאיפור ייראה אסתטי יותר בצילומים.
• מומלץ להשתמש במקבע איפור בתחילת האיפור לאחר הנחת קרם הלחות ובסיום האיפור, לגימור חלק ורענן.
בחירת סגנון- חשוב להתאים את סגנון האיפור לטעמה ולנתוניה האישיים של המאופרת, להתחשב במבנה העיניים, הפנים וליצור התאמת צבעים נכונה תוך התחשבות באביזרים נלווים כגון תכשיטים או פרחים. התאמת צבעים לא נכונה או חוסר התחשבות במבנה הפנים בולטים בצילומים אף יותר מאשר במציאות.
מייק אפ- בשל חשיבות עמידות האיפור, מומלץ להשתמש במייק אפ מוצק שמעניק את הכיסוי הטוב והעמיד ביותר לאורך זמן. הניחו את המייק אפ באופן אחיד ובחרו בגוון המדויק שמתאים למאופרת. לקבלת גוון עור אחיד בצילומי וידאו או סטילס, רצוי להכהות את המייק אפ בחצי טון עד טון באזור הצוואר והרקות, בשל הבהירות שיוצרים הפלאש והתאורה באזורים אלו.
כהויות ופגמים- חשוב להתייחס לכהויות ולנטרל אותן בעזרת גוון צבע משלים, שכן הן בולטות מאוד בצילומים. הניחו איבן טון בטפיחות עדינות על פצעים כדי להסתירם. מעל, רצוי להניח גם מייק אפ בטפיחות, בעזרת ספוגית סיליקון.
איפור עיניים- חשוב להניח את הצלליות באופן רווי ומלא גם אם מדובר באיפור עדין / בגוונים עדינים, כדי שהאיפור או האפקט שהוא יוצר, יורגש בצילומים. שמרו על ניקיון ועל סימטריה מושלמת באיפור.
• מומלץ להשתמש במוצרים עמידים במים. כלות רבות בוכות מהתרגשות וגורמות לאיפור להימרח...
ריסים- ריסים מלאכותיים משדרגים ומוסיפים המון למראה בצילומים.
הצללות ותיקונים- הצללות מחטבות את הפנים ומאוד מחמיאות בצילומים. הגביהו את עצמות הלחים, מסגרו את הפנים בכדי למנוע פערי גוון וטשטשו אלמנטים כגון סנטר כפול או מצח גבוה. חשוב מאוד להפריד בין שני צידי האף באמצעות הצללות (בא לידי ביטוי במראה אף קטן יותר בצילומי סטילס).
פודרה- הקפידו להניח פודרה כדי למנוע הברקות טבעיות ומראה "מזיע" בתמונות. שימו לב במיוחד לאזור הטי (המצח, האף, הסנטר). לאחר נטרול ההברקות הטבעיות ניתן להניח שימר ליצירת הברקות מחמיאות, באופן מבוקר.
המחשוף הינו חלק בלתי נפרד ממראה הפנים ויש להניח גם עליו מייק אפ ופודרה בגוון מתאים. ניתן לפזר עליו מעט שימר למראה זוהר, או לערבב קרם גוף בשימר.
• כדאי להדריך את הכלה כיצד לשמור על האיפור בזמן המסיבה- להספיג בטישיו זיעה ולפדר בטפיחות עדינות, לחדש את איפור השפתיים בעזרת שפתון או גלוס.
• הציעו לכלה להגיע אליכם לסבב תיקונים אחרונים לאחר הצילומים שלפני האירוע.

תאורה- התאורה הטובה ביותר לאיפור היא תאורה חמה בצבע צהוב, המשדרת קרבה וחמימות, מחמיאה למאופרות ומדמה את אור השמש. התאורה באולמות אירועים חמה בדרך כלל ולכן איפור בצבעים חמים כמו צהוב כתום ואדום יחמיאו למאופרת, לצד צבעים קרים (כחולים סגולים) שנראים טוב גם כן באור החם. בכדי ליצור תאורה חמה יש להשתמש בנורות בצבע צהוב או לאפר בתאורת שמש טבעית ליד חלון גדול. בתאורה קרה, לבנה, רואים את פגמי העור באופן הרבה יותר בולט ויש להניח שכבר עבה יותר של מייק אפ.

טיפים לאיפור לתמונת פרופיל / פספורט אישית

ואם אתן לא מאפרות, הנה כמה המלצות לשדרוג תמונת הפרופיל או הפספורט האישית (מוזמנת גם לקרוא טיפים לאיפור יומי וטבעי):

בסיס- הקפידו על כיסוי של מייק אפ בגוון אחיד לכל הפנים, הסתירו כהויות מתחת לעיניים בעזרת איבן טון וקונסילר ופדרו היטב את הפנים כדי ליצור מראה חלק ואטום.
מראה טבעי- בתמונת מסוג זה, המראה צריך להיות טבעי ועדין ולכן מומלץ להתאפר בעיניים בגוונים טבעיים, חומים, שמנת, יין או אפרסק.
ריסים- ריסים מלאים וארוכים משדרגים מאוד את מראה העיניים בתמונות. עבו והאריכו אותם בעזרת מסקרה.
עיפרון עיניים- למראה עיניים פקוחות וגדולות יותר, משכו עיפרון עיניים לבן במעקה העין. עפרונות עיניים בגוונים כהים ייצרו מראה של עיניים קטנות יותר אך גם ילכסנו אותן.
הצללות- הקפידו על הצללות בשקעי הלחיים ועל הנחת סומק בתפוחי הלחיים, אשר ידגיש את ההסמקה הטבעית של הלחיים ויעניק מראה בריא וחיוני.
שפתיים- הניחו על השפתיים שפתון בגוון טבעי או ורדרד.

 

והכי חשוב, לחייך למצלמה...


איפור: מיכל אוסט
צילום: ערן יצחקי
עיצוב שיער: עמית איפרגן
דוגמנית: דניאל חנוכה

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed