למה איל מקיאג'?

שלוש בוגרות מכללת איל מקיאג' מספרות על הדרך שעברו מההחלטה ללמוד איפור ועד היום

19/12/11

מיכל רק בת 21 וכבר מנהלת חנות בסניף מכללת איל מקיאג' בתל אביב. חני עזבה משרה נחשקת בהיי-טק, והיום היא חלק מצוות המרצים של המכללה. גם עדיה, שעובדת בחנות בסניף המכללה בבאר שבע החליטה להקשיב ללב ולא לרצון ההורים. פנינו לשלוש בנות שלמדו במכללת איל מקיאג' והשתלבו בחברה, כדי לשמוע למה הן החליטו ללמוד איפור, ולמה דווקא במכללת איל מקיאג'. הנה מה שהן סיפרו לנו:

מיכל ראש (21), מנהלת חנות בסניף מכללת תל אביב

בוגרת קורס Master Beauty

"מאז ומתמיד אהבתי איפור. בתור ילדה לא התמקדתי בחיפוש אחר קריירה, אבל זה "חלום הילדות" שלי היה ללמוד איפור. כשאני רוצה משהו – אני עושה אותו, ובגיל 17 הגעתי לפגישת ייעוץ ונרשמתי ללימודי איפור. אני מאמינה שבכל תחום בחיים, אם רוצים משהו, עדיף לנסות מאשר לחוש תחושת החמצה, ובסופו של דבר זה השתלם.

"בחרתי ללמוד דווקא באיל מקיאג', כי ידעתי שאם אני ארצה לפתח את העיסוק באיפור למקצוע רציני, עם ארבע מכללות ו-27 סניפים, כאן יש הכי הרבה אפשרויות להשתלב בתעשייה. פלוס נוסף שעזר לי לבחור ללמוד דווקא באיל מקיאג' הוא שכשנרשמתי, קיבלתי מזוודה עם מגוון מוצרים רחב, שבחברות המתחרות לא הציעו.

"לקראת סיום הלימודים באמת התחלתי לעבוד באחד הסניפים בדיזנגוף. שם רכשתי את כל הידע, התמקצעתי על מגוון רחב מאוד של לקוחות והתמודדתי עם כל סוגי הפנים שניתן לאפר. במהלך תקופת הצבא פיתחתי את עצמי באופן פרטי, וכחיילת הייתה לי הכנסה מהאיפור, שכל ילדה בת 19 חולמת עליה. "אחרי השחרור חזרתי לאיל מקיאג', התקדמתי לתפקיד מנהלת חנות והשאיפות להתקדם בתחום עוד גדולות".

יש לך טיפים לבנות שחושבות להיכנס לתחום? "איפור זה עסק לכל דבר. צריך להשקיע "הון התחלתי" בלימודים ובמזוודה עם מוצרים, אבל אחרי חודשיים כבר אפשר להחזיר את ההשקעה. אני מציעה למי שחושבת להשתלב בתחום, ובכלל לכל אחד – לא לוותר על החלום, להתחיל והדלתות כבר ייפתחו. מלבד מקצוע, איפור זה משהו כיף גם כתחביב. זה סוג של אמנות שמרגיעה אותי. והכי חשוב – להאמין".


איפור: מיכל ראש

חלי נחמני (39), מורה במכללת איל מקיאג' ומאפרת עצמאית

בוגרת קורס בייסיק, ביוטי, מאסטר ביוטי ומאסטר TV

"מאז ומתמיד אהבתי את אומנות האיפור. הרגשתי שזה חלק בלתי נפרד ממני אחרי שירותי הצבאי פניתי ללימודים אקדמאיים וסיימתי מסלול לימודים במנהל עסקים. בתום הלימודים פניתי לעבודה בתחום ההיי-טק ועבדתי כ-10 שנים בתחום הכספים בחברת  NESS טכנולוגיות.

"במהלך כל שנות עבודתי בתחום הכלכלה והכספים, תמיד הרגשתי שמשהו חסר לי. היה בי צורך עז להגשים את חלומי בתחום האומנות, שתמיד בער בי, ובעיקר בתחום האיפור. אחרי התלבטויות רבות, ועם הרבה חששות לעזוב משרה נחשקת, עם תנאים מצוינים, בתחום ההיי-טק, החלטתי ללכת אחר לבי ולהגשים את החלום. 

"החלטתי להירשם ללימודים מקצועיים בתחום האיפור, לעשות הסבה מקצועית ולהפוך את האיפור למקצוע. ערכתי סקר שוק במספר מכללות בתחום האיפור, שמעתי המלצות מבוגרים, ניגשתי פיזית למכללות והתרשמתי, ובסופו של דבר החלטתי להירשם ללימודי איפור במכללת איל מקיאג'.

"תקופת הלימודים במכללה זכורה לי כתקופה מקסימה. חיכיתי כל שבוע להגיע למכללה, ללמוד את רזי המקצוע, להתנסות בחומרים, לאפר. הרגשתי שאני סוף סוף מגשימה את עצמי ומוציאה את היכולות שלי לאור. צוות המורים שליווה אותי במהלך הקורס היה מקצועי, ענייני, אך לא פחות חשוב - היה נעים, קשוב, מסביר פנים ושירותי.

"לאחר סיום הקורסים השתלבתי בתחום, עברתי השתלמויות רבות אצל מיטב המאפרים בארץ, איפרתי כלות, איפור ערב, הפקות ותיאטרון. אחרי שצברתי ידע וניסיון רב בתחום, מצאתי לנכון להשתלב במכללת איל מקיאג', וכיום אני מורה במכללה. 

"אני מרגישה שהשינוי שעשיתי בחיי היה נכון עבורי. אני מלאת סיפוק בעבודתי. בתחום הכלות ואיפור הערב - ההרגשה ללוות כלה ביום הכי חשוב לה, ולאפר אותה בצורה המושלמת עבורה, בעיניי זה ממש מעשה אומנות.

"בתחום ההוראה - אני נהנית ללמד דור חדש של מאפרים, להעביר להם את הידע והניסיון הרב שלי,  ולהחדיר בהם את ההנאה והיצירתיות האינסופית שבמקצוע, לתת להם את ההרגשה שתמיד יש להם למי לפנות ועם מי להתייעץ, גם מעבר לשעות הלימודים".


איפור: חלי נחמני, צילום: רפאל בן דור
 

עדיה עייאש (23), מאפרת בחנות איל מקיאג', סניף מכללת באר שבע

בוגרת קורס Master Beauty

"לפני 5 שנים, אחרי התלבטות בין לימודי איפור ללימודי ראיית חשבון, החלטתי ללכת אחרי הלב ולא אחרי הרצון של אמא ואבא, ללמוד איפור ולעבוד בתחום. המטרות שלי היו להגשים חלום ולאפר כלות ביום המאושר בחייהן. חלום נוסף היה להשתלב בתחום האיפור ובעתיד גם לפתוח סטודיו לכלות משלי.

"אחרי סקר שוק רחב שערכתי, הגעתי למסקנה שהלימודים באיל מקיאג' הכי מתאימים לי. נהניתי מכל רגע ואני לא מתחרטת לשנייה! הלימודים בהחלט ענו על כל הציפיות שלי, קיבלתי המון ידע וכלים להשתלב בתחום.

"היום אני עוסקת כמאפרת בחברה ומעבירה את הידע שלי הלאה לכל מי שאפשר. החלום לפתוח סטודיו עדיין קיים, ומטרה נוספת, שגם תתגשם בעזרת ה', היא להשתלב בתחום הוראת האיפור. כמובן שאני ממשיכה ואמשיך ללמוד, כי לפעמים חלומות מתגשמים".

יש לך טיפים למי שחושבת להיכנס לתחום האיפור המקצועי? "הטיפ שלי הוא להאמין שאנחנו יכולים. התחלתי בתור ילדה בת 18, בלי שום עזרה, וכשהגיע היום שבו איפרתי כלה לראשונה, לא נראה לי שהייתה מישהי יותר מאושרת ממני. פה ידעתי שהתחלתי להגשים את החלום, אז... אמונה! מחשבה יוצרת מציאות. צריך להאמין בכל הכוח שיכולים, כי רק ככה מצלחים בחיים".


איפור: עדיה עייאש

רוצים לדעת עוד על הלימודים במכללת איל מקיאג'? קורס איפור ביוטי קורס איפור מאסטר ביוטי Master Special Effects

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed