שימר: על מה ואיך

מה זה שימר, לאיזו מטרה הוא נועד ואיך משתמשים בו? שרון דבוש-אושרי, מרצה במכללת איל מקיאג', עם כל התשובות

שרון דבוש-אושרי 24/01/12

המראה המבריק החל את דרכו בשנות ה-80, יחד עם עלייתו של הדיסקו ותרבות המועדונים. בין הסרטים הידועים של אותה תקופה ששיקפו והובילו את הטרנד, היה כמובן "פלשדאנס" המיתולוגי והסדרה שעשתה לכולנו חשק לעבור לבית ספר למחול, "תהילה" (FAME) . המראה המבריק והרטוב, שולב עם האפרו, הריקודים, החותלות, הטייצים הצבעוניים והחולצות הגדולות, שאפיינו את מראה הדיסקו, שכל בני הנוער נישבו בקסמיו.

לקראת שנות ה-2000, חזר המראה המבריק לאופנה באופן כללי ולתחום האיפור בפרט, אבל בצורה רגועה יותר ומעודנת. גוון השימרים הלך והתקרב לגוון העור והברונזרים המעניקים מראה שזוף, נכנסו לתודעה ולאופנה, עם הפופולאריות העולה של כוכבות מפורסמות כמו ג'ניפר לופז, בריטני ספירס, האלי ברי, ביונסה ועוד, שאימצו את המראה השזוף והסקסי בחום. תפקידו של השימר הוא להבריק, לנצנץ ולזרוק אור על אזורים מסוימים. הברקות ניזונות מאור, ולמעשה תלויות בו כדי להיראות.

מסיבה זו, אנו לא נוהגים להבריק את כל הפנים (אלא אם מדובר באיפור פאשן מסוים, שמבוסס על קונספט זה, ובשילוב תאורה מתאימה), אלא רק אזורים בולטים שאנו מעוניינים להדגיש.   בדרך כלל, השימר יונח על האזורים הגבוהים יותר בפנים או בגוף, כמו למשל על עצמות הלחיים, עצם הגבה, גשר האף, עצמות הבריח ועוד, על מנת להדגיש ולהבליט אותם עוד יותר (מה שמבריק וזוהר נראה גם בולט יותר). השימר מגיע במרקם אבקתי או נוזלי.

שימר אבקתי

השימר האבקתי הגיע לאיל מקיאג' ביחד עם הליין המינראלי, והוא קיים בשלושה צבעים:

  • satin - גוון בהיר-בינוני, לרוב, מתאים לכל גווני העור הישראלי. מעניק מראה מאוד זוהר ומקפיץ את האיזורים עליהם הוא מונח.
  • tan - הגוון הכהה, מתאים לבנות בעלות גוון עור בינוני עד כהה, כולל אתיופיות, תימניות, הודיות וסתם שזופות. מעניק זוהר מקסים, ועם זאת יוצר שיזוף עדין.
  • glow- גוון בינוני, עם נטייה לצבע ורוד. לרוב, נניח את הגוון הזה כתוספת ושדרוג של סמקים.

 

טיפים לאיפור: שימר

 

השימר האבקתי הוא רב שימושי. ניתן להשתמש בו כצללית מעל העין, כגוון משזף למחשופים או לגב פתוח, ולשיזוף ונצנוץ של רגליים חשופות, למי שלובשת שמלת מיני ועדיין לא הספיקה להשתזף. למראה יותר עדין ופחות מנצנץ, ניתן לערבב אותו עם קרם גוף ולהתמרח בקרם המנצנץ החדש שיצרת!  
השימר הנוזלי מעניק מראה עדין יותר מהאבקתי, הוא פחות מנצנץ והברק שלו מדמה מראה רטוב יותר. הוא מגיע באריזה הדומה מאוד ללק, ובגלל שהוא רטוב, מומלץ להניחו על מייק-אפ שלא עבר פידור. (אם תניחי נוזל על פודרה יתקבל מרקם בוצי מדי).

שימר נוזלי

גם השימר הנוזלי מגיע בשלושה גוונים:

  • Platinum - לנקודות אור בהירות במיוחד, לרוב יתאים לבנות עם גוון עור בהיר.
  • Pink- גוון טבעי יותר, ונכון לרוב גווני העור הישראלי.
  • Sun godess- מתאים לבנות צהובות במיוחד (בעלות מייק-אפ אוליב, לדוגמה), או למי שמעוניינת לקבל מראה מאוד זהוב וקורן.


גם את השימר הנוזלי ניתן לשלב עם קרם גוף ולהשתמש בו לא רק על הפנים. שילוב של שימר נוזלי עם מייק-אפ יעניק לפנים מראה זוהר מאוד, והוא מככב בקטלוגים ובתמונות של בגדי ים, קיץ, חדרי כושר וכדומה, על מנת לייצר מראה מעט רטוב, סקסי וכמובן - לא מזיע מדי.

אולי תרצי לקרא גם:

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed