לעוף על העפעף

על אביבית בר זוהר יש הרבה מה להגיד, אבל מטרנד הריסים שהחזירה לאופנה קשה להתעלם. קרן דניאלי, מרצה במכללת איל מקיאג', מסבירה איך עושים את זה נכון

קרן דניאלי 25/01/12

אפשר לחלוק על המראה של אביבית בר זוהר. רבים יגידו שהיא חיה בסרט, אבל בינינו - מי מאיתנו לא חי בסרט של עצמו? ובסרט שאביבית חיה בו, היא מגלמת דמות מאוד ברורה: "הנסיכה".

אביבית מסתובבת בבית (ואצלנו על המסך) כשהיא לבושה שמלות נשפכות, חיה את חייה הפרטיים כנסיכה, וגם מתאפרת כנסיכה. אי אפשר שלא להבחין בהדבקת הריסים (המוגזמת, אם תשאלו אותי), ואין ספק שאביבית החזירה לחיינו את טרנד הדבקת הריסים ואת המראה המחוזק והדרמטי של העיניים. 

הדבקת ריסים מדגישה את העיניים ומשדרגת כל איפור. בנות רבות חוששות מהדבקת ריסים, שאולי תיצור להן מראה דרמטי ומלכותי מדי (ממש כמו המראה של אביבית). אבל חשוב לזכור שהדבקת ריסים היא דרך נהדרת לשדרג את האיפור, כמעין תכשיט לעין. יש להבין שלכל עין צריך להתאים את סוג הריסים הנכון. אז איך עושים את זה נכון בלי ליצור מראה עשוי ומוגזם? בואו נתחיל מהתחלה:

ישנם ריסים שמגיעים כפס "שידרה" ועליו שזורות הריסים (להלן: "ריסים שלמים"). כל יחידה כזו מגיעה עם ריס קצר וריס ארוך. את הריס הקצר יש למקם באזור הפנימי של העין, אך לא קרוב מדי לשק הדמעות, ואת הריס הארוך צריך למקם בקצה החיצוני של העין, כדי "להרים" וללכסן אותה.

קיים מגון עצום של ריסים: בודדים, צפופים, ארוכים, קצרים, מלאים יותר, מלאים ופחות, ריסים עם אבנים וגם ריסים בצבעים שונים.

את אורך הריסים יש להתאים לסגנון האיפור ולמבנה העין של המאופרת. ליצירת מראה דרמטי, נדביק את הריסים הצפופים והארוכים יותר. עם זאת, ריסים ארוכים מצריכים שטח אידיאלי בין העין לגבה, כדי שהריסים לא יעברו את הגבה; למראה קליל ואמין יותר, נשתמש בריסים הקצרים.

חשוב מאוד לעבוד עם ריסים איכותיים. כאלה שהשערות שלהם נראות כמו שיער ולא כמו מקלות פלסטיק, וגם שידרת הריסים צריכה להיות גמישה.

איך מדביקים ריסים?

החומרים הדרושים להדבקת ריסים איכותית:

  • דבק מקצועי
  • ריסים
  • פינצטה
  • קיסם עץ
  • הרבה סבלנות!

טיפים להדבקה:
* לאחר איפור הבסיס לעין, יש לעגל את הריסים הטבעיים. אם הריסים הטבעיים עקשנים, אפשר להניח עליהם מעט מסקרה לפני ההדבקה. 

* יש לתחום את הקו העליון של העין. אפשר ואפילו מומלץ להשתמש באייליינר לצורך זה, אך גם תיחום עם צללית שחורה/חומה יעשה את העבודה. התיחום נועד ליצור מעין רקע שחור, במידה שנפספס את קו העין בהדבקה, וכך לא נראה הבדל בין הריסים הטבעיים לאלו המלאכותיים.

* את הדבק מניחים על שדרת הריסים בעזרת קיסם עץ. יש להמתין מספר שניות כדי שהדבק יתייבש מעט לפני ההדבקה.

* להרמת הריסים אפשר להיעזר בפינצטה, בעיקר אם אתן בעלות ציפורניים.

* את הריסים מניחים עם הדבק על קו העין, הכי קרוב שאפשר לקו הריסים, ולא עליהם(!). אחרי ההנחה יש להפעיל לחץ עדין על הריסים, תוך כדי דחיפה בקצוות הריסים. לאחר כמה שניות -  לפתוח את העין. בהתחלה תהיה תחושה מעט כבדה, אך אחרי הנחת המסקרה תחושה זו תיעלם.

* תפקיד המסקרה לאחר הדבקת הריסים נועד לחבר את הריסים הטבעיים לריסים המלאכותיים ולתת עוד שיכבה של דבק. יש למשוח את המסקרה משורש הריס כלפי מעלה.

השלב הבא הוא לעפעף באלגנטיות ולצאת מהבית (אלא אם אתם גרים בבית האח הגדול, ואז תיישירו מבט מצועף למצלמה במקום).
 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed