לאפר סלב

זה יכול להיות מביך או מלחיץ, בעיקר בפעמים הראשונות, אבל לאפר דמות מוכרת לא חייב להיות מסובך. טיפים למתחילים

06/02/12

"לאפר סלב" יכול להישמע מלחיץ, מביך או סתם מוזר. מיכל ראש, שמאפרת כבר 4 שנים ובמסגרת עבודתה ואיפרה לא מעט אנשים מוכרים או בלשון העם "סלבס", סיפרה לנו על הניסיון שלה ושיתפה אותנו בטיפים לעבודה עם לקוחות מפורסמים:
 

"בעבודת איפור שנעשית במסגרת הפקה, חשוב להבין את דרישת הלקוח, שהוא במקרה הזה צוות הארט והחברה שעבורה נעשתה ההפקה. ברגע שמבינים את הדרישה ויש בראש 'תמונה' של המראה הרצוי, חשוב לעבוד לפיו, ולנטרל את החלק של 'מה המאופר/ת תחשוב/יחשוב על העבודה'.

"סלבס רבים שמשתתפים בהפקות מגיעים ללא ידע מוקדם באיפור או אינדיקציה לגבי מה נכון ומה לא נכון, ממש כמו כל לקוחה שתבקש שיאפרו אותה. כמובן שחשוב להיות נחמדים וייצוגיים, אך השורה התחתונה היא שמדובר בבני אדם כמוני וכמוך ודרישות הלקוח הן שיקבעו את אופן העבודה".

מיכל מאפשרת את זהבה בן
מעדיפה איפור טבעי ויודעת מה טוב לה. זהבה בן, צילום: ניר פקין
 

ומה קורה כשאותו "סלב" הוא הלקוח?

"במקרה של עבודה עם לקוח שהוא דמות מוכרת, המשימה קצת פחות פשוטה, אבל גם כאן – אפשרית, אם רק יודעים איך לגשת אליה. חשוב לבוא לעבודה כזו עם ביטחון עצמי בידע המקצועי שלך ולהיות מקצועיים ככל האפשר. אם למשל תתבקשו על ידי המתאפר/ת להשתמש בגוון שלא מתאים לה או להבליט אזור שלדעתך לא יחמיא לה, חשוב לדעת להגיד את דעתך המקצועית בנושא, אך כמובן שצריך לדעת גם מתי לקחת צעד אחורה ולהיענות לבקשת הלקוח.
 

"בשלב הראשון חשוב להבין מה הציפיות של אותו הלקוח ומה מטרת האיפור (מה סוג האירוע), ממש כמו עם כל לקוח אחר. האם הוא מעדיף סגנון צבעוני או טבעי, דרמתי או קלאסי, האם מדובר באירוע צהריים, ערב השקה מיוח"צן או טקס ממלכתי מכובד, ולהתאים את המראה לסיטואציה".
 

אנה ארונוב מתאפרת
איפרו אותי כבר 1,000 פעם, חושבים שאני יודעת מה אני עושה? אנה ארונוב, צילום: ניר פקין

את אנה ארונוב למשל, איפרו באופן מקצועי אינספור פעמים. ולמרות זאת היא קיבלה ממיכל טיפים שחידשו לה דבר או שניים. "ברגע שהתחלתי להסביר לה את שלבי האיפור ולמה הם נועדו, היא התחילה לגלות עניין וזה ממש הפך למעין שיעור". (בואי לראות את  אנה ארונוב מספרת איך היא אוהבת להתאפר).

עצה חשובה: לא לפחד לתקשר עם המאופר וליצור איתו מעין מערכת יחסים, שבסופו של דבר תביא לתוצאות הטובות ביותר לכל הצדדים, בנוסף לעבודה באווירה נעימה.

 "בשורה התחתונה, לקוח 'סלב' הוא כמו כל לקוח אחר. בדיוק כמו שיכולה להיות לקוחה 'רגילה' שתתנהג כמו מלכת אנגליה עם ציפיות בהתאם, יכולה להיות מאופרת שהיא דוגמנית מנוסה ותהיה סבלנית ונעימה".

 טיפים נוספים לאיפור לקראת בוק צילומים

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed