משפחת איל מקיאג'

גלית ורטהיים מעניקה לנו ראיון בלעדי ומסקרן על התשוקה לאיפור, הסיפוק שבהדרכה והאווירה המשפחתית הייחודית של מכללת איל מקיאג'

02/08/12

 אם הקירות ברחבי מכללות איל מקיאג' היו יכולים לדבר, איזה סיפור מופלא הם ודאי היו מספרים. סיפור על צבע, תשוקה לאופנה, יופי מדהים ויותר מכל, יצירתיות ללא גבול. רשת המכללות היא לא רק חממה להכשרת דור העתיד של המאפרות והמאפרים בישראל, אלא בראש ובראשונה בית חם ומחבק לכל מי שהאהבה לאיפור שוכנת בליבו. עשר שנים חלפו מאז הוקמה המכללה הראשונה בנמל תל אביב ובזמן שחלף הפכה הרשת לשם דבר. גלית ורטהיים, המאפרת הבכירה ומייסדת רשת איל מקיאג', סיפרה לנו על רגעי הגאווה וההתרגשות שכרוכים בניהול המכללה המובילה בישראל למקצועות האיפור.

שלום גלית, מה הביא אותך לפתוח את המכללה?

אחרי שנים של ניסיון בתחום האיפור, הייתי בשלב שבו הגעתי לשיא הידע המקצועי שלי והשתוקקתי להתפתח בתחום באפיקים נוספים. הרגשתי רצון עז לחלוק את הידע שצברתי ולהעביר אותו הלאה לאנשים שמחוברים לאיפור כמוני. המעבר להדרכה וללימוד היה מאוד טבעי.

מה החלק הכי כיפי בניהול המכללה?

החלק הטוב ביותר הוא לראות את פירות העשייה שלנו. כשהמאפרות בוגרות המכללה יוצאות לתעשייה עם כל הידע והכלים שהענקנו להן ומשתלבות בתחום בהצלחה - זה אושר גדול וכמובן, סיפוק עצום בשבילנו.

איך נראה יום אופייני שלך?

אני מלמדת במכללת תל אביב פעמיים בשבוע, עוסקת בפיתוח מוצרים מחו"ל ושילובם בחנויות הרשת, לעתים אני מאשרת תכנים לימודיים עבור רשת המכללות וכמובן שבין כל העיסוקים אני מתפנה להקדיש זמן ולטפל בבית ובמשפחה שלי.

האם את מזהה כישרונות צעירים?

לשמחתי אני פוגשת הרבה בנות מוכשרות בעלות פוטנציאל אדיר ואני עושה מה שאפשר כדי לעזור להן להתקדם ולהתפתח בתחום. המאפרות המצטיינות מקבלות המון פרגון וסיוע בהשתלבות בתפקידים בחברה או בהפקות אופנה שאנחנו מעורבים בהן. ישנן בוגרות שהרשימו אותי במיוחד בכשרון ובסגנון העבודה שלהן והעברתי את שמן לצלמים, כלות ואנשי מקצוע בתחום. אני שמחה להמליץ ולפרגן בכל הזדמנות.

יש משהו שלמדת או שאת לומדת מהמפגש עם מאפרים ומאפרות בתחילת דרכם?

אני מאוד נהנית לראות את האנרגיה הרעננה והאמביציה המדהימה של מאפרים ומאפרות צעירים, הרצון שלהם להצליח, ההתמדה שלהם וכמובן, הכישרונות שמפתיעים כל פעם מחדש.

מהו האירוע הכי חשוב ומרגש שחווית לאחרונה במסגרת העבודה.

לאחרונה השקנו קורס איפור ריאליטי אשר מכיל תכנים חדשניים ויוצאי דופן. התלמידות שמתקבלות לקורס, חוות את העשייה ברמה המקצועית ביותר במקביל ללימודים שלהן וזוכות בהזדמנות לצבור ניסיון וחשיפה לאנשי מפתח בעולם האופנה ובתעשיית הבידור.

אני גם נרגשת מיצירת סרטוני ההדרכה לאיפור שהושקו לאחרונה. הסרטונים הם עוד כלי להעברת הידע שצברתי באיפור, לא רק לתלמידות אלא לכל הנשים.

במה או במי את הכי גאה?

אני גאה בצוות המורים המצוין שלנו. יש ברשת מורים מנוסים עם וותק של שנים והתרומה שלהן לתלמידות היא יוצאת מן הכלל. כיף לי לראות כמה שהתלמידות מחוברות ומעריכות את המורים.

כמובן שאני גאה במיוחד גם בתלמידות שלנו שמשתלבות בתעשיית האיפור בארץ.

מה מבחינתך הכי מיוחד ושונה במכללת איל מקיאג'?

האווירה הביתית והמשפחתית ששוררת אצלנו. המורים בעלי הניסיון שלנו נמצאים אתנו שנים ומפגינים מעורבות גדולה בארגון והתלמידות מקבלות יחס אישי והמון תמיכה, סיוע ופרגון. כולנו נותנים כתף כדי לעזור להן להצליח ואפשר להרגיש שיש פה אווירה חמה. מלבד התמיכה והפרגון, אנחנו גם מציעים את התכנים הכי עכשוויים וטרנדיים בתחום האיפור ומאפשרים לתלמידות לקבל את מלוא הכלים להשתלבות מוצלחת בתעשייה ולבניית קריירה משגשגת כמאפרות.

 

רוצות לפרוץ בעולם האיפור? הצטרפו למאות התלמידות והבוגרות של מכללת איל מקיאג' ועשו את הצעד הראשון לקריירה מסעירה ומרגשת. לתיאום פגישת ייעוץ לחצו כאן

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed