הפקת בלט מכשפת של קורס איפור ריאליטי

תלמידות קורס איפור ריאליטי השתתפו בהפקת אופנה מאתגרת בהשראת אמנות הבלט.

צילום: אפיק גבאי 03/09/12

 האלמנטים המופלאים של הבלט העניקו מאז ומתמיד השראה לאמנים בתחום הציור, הפיסול, וכמובן תרמו ליצירתו של סרט הקולנוע המוערך "ברבור שחור". היופי של עולם הבלט השפיע גם על עולם האופנה והרגישות הפגיעה של רקדנית הבלט, קיבלה ביטוי בקרב מעצבי האופנה וכמובן גם בקרב אמני האיפור. הקסם של הבלט הוא ההשראה שגרמה לתלמידות המוכשרות של קורס איפור ריאליטי, ליצור הפקת אופנה מסעירת חושים, המוקדשת לבלרינות הענוגות.
העבודה התחילה בשיעור הכנה בו גיבשו התלמידות את הקונספט למראה האיפור שלהן. צמד המרצות הבכירות ריימונד סיני שטרית וזהר רחל נחמני הציגו לפני התלמידות שלל תמונות ויצירות אמנות על מנת להעניק להן רקע ורעיונות פורצי דרך לקונספטים של איפור. התלמידות התחלקו לצוותי עבודה והחלו לגבש את ההפקה. "השיעור דרש מהתלמידות לקפוץ למים העמוקים" מסבירה ריימונד סיני שטרית, הארט דיירקטורית של הפקת הבלט. "הבנות לקחו אחריות מלאה על כל פרט בהפקה. הן לא רק יצרו את מראות האיפור אלא גם תכננו את התפאורה והרקע הרצוי, את הסטיילינג של המראה מכף רגל ועד ראש, את הלבוש של הדוגמניות ואת השיער שלהן. זה היה אתגר עבודת צוות שחייב אותן לראות ולהרכיב תמונה מלאה ומושלמת. זה היה מדהים לראות אותן עומדות בציפיות ובגדול! כל קבוצה יצרה סיפור מאוד מדויק וייחודי שבא לידי ביטוי באופן מלא. כשמתבוננים בצילומים מההפקה רואים כמה מחשבה וכמה עומק קיים בכל פריים"

המראה הראשון, ברבור שחור פוגש פיה בלבן, נוצר על ידי אנסטסיה קוגן וחרות אמבאו. המראה מציג מפגש מדהים בין הבלרינה השחורה והאפלה לבין פיה מלאכית וצחורה. בתה הקטנה של אנסטסיה גילמה באופן מושלם את המלאכית הלבנה והציגה נוכחית מקצוענית על סט הצילומים, כאילו מדובר בסופרמודל ותיקה. הורד השחור-לבן שמעניקה הפיה לדוגמנית מרגש כל כך עד שדמעות שחורות זולגות מעיני הברבור השחור.

     איפור הברבור השחור: אנסטסיה קוגן וחרות אמבאו                              איפור פולחן האביב: מירב שכטר, ספיר עובדיה ולי בושרי

מראה פנטום האופרה מוקדש למסתורין החמקמק של הפנטום והעדינות הרכה של הגיבורה. המאפרת שיר וויליאמסון יצרה מראה ביוטי רך וענוג המוסתר על ידי מסיכת הפאנטום. "את המסכה יצרתי בעצמי מגבס בהשראת הקונספט של פאנטום האופרה" מספרת שיר. "בחרתי ביצירה זו כיוון שהיא השפיעה על חיי בכמה מובנים. כל כך התרגשתי מהמוזיקה שהחלטתי להתחיל ללמוד בלט בעקבות החשיפה ליצירה".

איפור פאנטום האופרה: שיר וויליאמסון

איך יצרת את המראה?
"לצורך האיפור השתמשתי בפריימר על מנת לתת בסיס איכותי ועשיר למייק אפ הנוזלי שבחרתי. המשכתי להצללות בגוונים טבעיים והוספתי מעט סומק בצבע אפרסק בהיר מאד על מנת שלא ייווצר מראה עשוי מדי, אלא מראה צעיר המתאים לנערה רכה ותמימה. בעיניים יצרתי מעין בננה עדינה על מנת לתת הדגשה נאה לעיניים של הדוגמנית, אך הקפדתי לא ליצור מראה עשוי, אלא סגנון טבעי שעליו הלבשתי איפור עדין. על השפתיים הנחתי גוון ורדרד על מנת לתת תחושה רומנטית.
זו הפעם הראשונה שהשתתפת בהפקה כזו?
כן, זה היה מטורף אבל בו זמנית גם מדהים. היה לי יום לחוץ, סחבתי מזוודה כבדה, חזרתי על ארבע הביתה, אבל הרגשתי כל כך מאושרת שעשיתי את זה ולא ויתרתי ונסוגתי אחורה, אלא התמודדתי עם הפחד והשגתי את המראה שרציתי. אני הצעירה ביותר מבין בנות הקורס ומהרגע שהכנסתי את קצה הזרת שלי לעולם האיפור, אני נמשכת אליו יותר ויותר בצורה ממכרת ומהפנטת. היו המון רגעים מאתגרים משום שעבדתי על ההפקה לבד. מכיוון שהנושא היה מאוד אישי ורגיש עבורי, המורה הנהדרת שלנו, ריימונד המליצה לי לקחת אחריות מלאה ולעשות את הכל. היא האמינה ותמכה בי לאורך כל הדרך וזה רק מדרבן אותי להצליח יותר בפעם הבאה".

מה השאיפות שלך להמשך הקריירה?
"הדבר הבא שאני רוצה לעשות הוא להשתתף בסט של סרט ישראלי, לתת מעצמי ליצירה הישראלית וללמוד איך ליצור איפור אשר יבטא את קווי האופי של הדמות שאני מעוניינת להביא. החלום שלי הוא להתקבל למשפחת 'איל מקיאז' ולרכוש המון ניסיון בהפקות ואולי אפילו להיות מדריכה בעצמי, לעצב את דור המאפרים הבא ולהעביר להם את תחושת ההנאה שאני חווה מהאיפור".

          איפור מריונטה על חוט: נופר פרג' וג'ולי פרליץ                                           איפור בלרינה מזרחית:מירה עבד, רוזאן יוסף ומירנא אלפחל

נופר פרג' וג'ולי פרליץ יצרו מראה של בובת מריונטה מרדנית אשר בועטת במוסכמות ומנסה להשתחרר מהכבלים ולצאת לחופשי. לוק הבובה מאופיין בשפתיים קטנות ומנשקות, לחיים עגולות וסמוקות ועיניים עגולות ופקוחות באיפור מעושן כהה. האיפור והלבוש המתוק של הדוגמנית מציגים ניגוד מעניין לשפת הגוף הלוחמנית ויוצרים פריים מעניין במיוחד.
הרוך של הבלט זכה לפרשנות מיוחדת ולשילוב מדליק עם אמנות הפיתוי של ריקודי הבטן באמצעות מראה הבלרינה המזרחית שיצרו מירה עבד, רוזאן יוסף ומירנא אלפחל. הבנות מיזגו את שני העולמות ויצרו רקדנית-נגנית כינור אלגנטית עם איפור זוהר התואם את המחוך המפואר הלקוח מעולם ריקודי הבטן. האלמנטים של הבלט מיוצגים על ידי סרטים קשורים בהצלבה על הידיים והרגליים ושיער אסוף ומתוח בתסרוקת קלאסית ומאופקת.
קבוצה נוספת שבחרה להעניק פרשנות ייחודית למחול הבלט, יצרה לוק שבטי ססגוני ונועז בהשראת פולחן האביב של השבטים הפגאניים. המאפרות מירב שכטר, ספיר עובדיה ולי בושרי עיצבו קונספט עשיר באלמנטים מן הטבע עם שפע של פרחים צבעוניים ורמיזה ליסוד האש המגיעה בצורת להבות צבעוניות המצוירות על גופה של הדוגמנית. "בחרנו בפולחן האביב של המלחין איגור סטרווינסקי כי חיפשנו כיוון לא שגרתי של קונספט הבלט המאופיין ברוך, עדינות וקלילות" מסבירה לי. "הסיפור מתאר שבטים שהיו חוטפים נערות בתולות משבט אחר ומעלים את הנערה הנבחרת לפולחן לכבוד האביב. הנערה הייתה רוקדת עד מותה".
איך יצרתן את מראה האיפור?
מירב: "בחרנו להדגיש את הקושי והמצוקה שבה נמצאת הדמות הראשית, לכן בחרנו להשתמש בציורי גוף בצבעים כהים ובפנים להדגיש את צבעוניות האביב. לאיפור העיניים השתמשנו בצלליות ססגוניות של איל מקיאג' ואת ציור הגוף יצרנו עם צבעי גוף כהים על בסיס מים. השילוב בין הצבע העז לבין הבגד השחור מסמל את המחול המסוכן בין חיים למוות, אשר מאפיין את הפולחן ואת הריקוד השבטי"
איך עבדתן יחד בהפקה?
ספיר: "העבודה המשותפת זרמה באופן מאוד טבעי. היה מאוד כיף! ונהנינו גם מהשיחות שנגררו עד 2 בלילה! במהלך הצילומים קיבלנו המון פרגון והערכה מהמרצים ובעיקר למדנו המון על ההתנהלות במסגרת של הפקה. ידענו מראש מה הקונספט והגענו מוכנות אבל היינו ערוכות לאפשרות שנצטרך לאלתר. המסדרת של קורס איפור ריאליטי נותנת לנו את הכלים לחוות ולהתנסות בהפקות מקצועיות ואנחנו ממש נהנות מההזדמנות. למזלנו זכינו להשתייך לקורס איכותי עם תלמידות שכיף לעבוד איתן".

איפור מפצח האגוזים: עפרי שחר ודאני-לי זיסר

עפרי שחר ודאני-לי זיסר עומדות מאחורי המראה האחרון, אשר מוקדש ליצירה המפורסמת מפצח האגוזים. הבנות יצרו מראה בובתי מוקצן ונועז עם פנים שאופרו בלבן חיוור, לחיים ורדרדות, איפור עיניים שחור עם גבות מצוירות ושפם. איפור השפתיים הייחודי משרטט פה פעור של בובת מפצח האגוזים ויוצר מראה חד של דמות פנטסטית שכאילו הגיחה מתוך סרט מצויר. כובע רוסי וצווארון מהודר ומקושט העניקו לדוגמנית את הייחוס לסיפור האגדה המקורי.

תלמידות קורס איפור ריאליטי הן הדוגמא המושלמת לשיטת הלימודים הייחודית של הקורס. ההזדמנות להפיק ולסגנן הפקת אופנה מושלמת מ-א' ועד ת', מעניקה לתלמידות ידע וניסיון יקר ערך בתחום האופנה הנחשק.
רוצות לקחת חלק באקשן ולהשתלב בעולם ההפקות? לחצו כאן והירשמו לקורס

 צילום: אפיק גבאי

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed