קריירה באיפור

מפלרטטים עם עולם האיפור כבר זמן רב, אבל החיים הובילו אתכם למקום אחר? יש לכם הזדמנות לעשות שינוי. חלק א'

מזל דבח 21/06/09


לחלק השני של הכתבה >>

האם אתם באמת אוהבים את מה שאתם עושים, או שהפכתם להיות כל כך טובים בזה, עד שזה הפך להיות מקור הפרנסה שלכם? האם אפשרויות מקצועיות אחרות מרבות להעסיק אתכם ואתם תוהים כבר זמן מה מדוע אתם לא עוסקים במשהו אחר? חוסר שביעות רצון מתרחשת כשאנחנו לא ממצים את מלוא הפוטנציאל שבנו ואם אינכם מסופקים מהקריירה שלכם, יתכן ואינכם עוסקים במקצוע הנכון. לעיתים קרובות בחיים, אנשים עוסקים בעבודה מסוימת כי היא שימושית או זמינה ברגע הנכון. אולי התחלתם בתפקיד מסוים בחברה תוך תקווה לעבור למשהו אחר בהמשך, אולי המשכתם בעבודה מתוך כוח האינרציה או בגלל פנסיה ותנאים סוציאליים אחרים. מדי פעם, מגיע הזמן להעריך מחדש האם הקריירה שיצרת עבור עצמך היא הקריירה הטובה ביותר עבורך. תוך כדי הכרה במציאות הכלכלית והחברתית, חשבו על הדרך שבה הייתם רוצים באמת לבלות את שארית חייכם.

בחלק הראשון של הכתבה נדון בעיקר במהות השינוי המקצועי וכיצד להוביל אותו. בחלק השני, נעסוק במקצוע האיפור כאופציה לקריירה חדשה ומבטיחה ונסביר על אופן העבודה כמאפר/ת מקצועיים בפירוט.

10 סיבות לעסוק בקריירה שאתם אוהבים:

1. 50-75% מתפקודנו בשעות הערות מקושרים לעבודה (יותר עבור מכורים לעבודה). למה ששעות אלו לא יהיו נפלאות כשארית היום?
2. כשעוסקים במשהו שאוהבים ושמתאים לכם, האני האמיתי קורן החוצה ואתם פשוט זוהרים.
3. חבל לבזבז את כישורייך ויכולותיך המולדים. קחו את הזמן להכיר בהם ומצאי דרך לחלוק אותם עם העולם.
4. אם ברצונך להשאיר אחריך מורשת, חשבי על קריירה בה תוכלי לעשות זאת. יתכן וזהו כלי נהדר להשאיר אחריך דבר מה בעולם.
5. לעיתים קרובות, אנשים מרוויחים משכורת נאה מעיסוק בדבר שהם אוהבים (בניגוד לדעה הרווחת). גם את יכולה.
6. קריירה מספקת פירושה חיבור לדברים החשובים באמת עבורך.
7. כאשר את מאושרת בתחום אחד בחייך, יש לכך פוטנציאל לעבור ולהשפיע על תחומים אחרים.
8. אנשים אשר אוהבים את הקריירה שלהם מסוגלים לחיות בהווה בצורה מלאה יותר במקום לחכות ליום שבו יפרשו.
9. עיסוק בעבודה מהנה ושימוש בכישוריך ויכולותיך מהווים צורה של ביטוי עצמי יצירתי.
10. בגלל שאת יכולה...

נקודות למחשבה בזמן שאתם שוקלים את השינוי:

• האמיני כי את יכולה לעסוק בקריירה שאת אוהבת. הפסיקו לבקש משאלות והחלו להאמין. צעד ראשון זה הנו מספיק על מנת לקדם אותך קדימה.
• הפסיקי להמתין שעבודת חלומותיך תוגש לך. האם קרה לך שהסתכלת סביב וקינאת באנשים שעוסקים בעבודת חלומותיהם? לכולם דבר אחד במשותף: הם ידעו כי הם היו אומללים וחיפשו לעשות משהו בנידון. הם לקחו אחריות על מה שלא עבד בקריירה שלהם והחליטו לשנות זאת. הם ידעו שעבודת חלומותיהם לא תקלע לדרכם בטעות והם החליטו לרדוף אחר מה שרצו. אם הם יכולים, גם את יכולה.
• החליטי מה את רוצה. איך את רוצה שהקריירה הבאה שלך תיראה? האם היא תהיה באותה התעשייה? אולי באחרת? האם יהיה לך עסק משלך? או, אולי תהיי עצמאית כדי שיהיה לך יותר זמן לחברים, למשפחה ולעצמך. זוהי הנקודה שבה מרבית האנשים קופאים היות ואינם יודעים איך לגרום לזה להצליח. עולים ספקות לגבי הכנסה אפשרית, עבודה וכו'. נכון, אלו דאגות ממשיות, אך אם תחכי על מנת לסדר כל פרט ופרט, תישארי בעבודתך הנוכחית לנצח. החליטי מה את רוצה והעלי זאת על הכתב. תתפלאי לראות שיצרת קוים מנחים טובים עבור עתידך.
• קבעי מועד. מתי תעסקי בקריירה החדשה שלך? נכון. ישנם גורמים אשר יקבעו מתי זה יקרה בפועל, אך קביעת מועד מדויק יוצרת משהו לשאוף אליו. לדוגמא, כאשר את קובעת תאריך לחופשה שלך, את חיה אל תוך העתיד הזה. את קובעת תוכניות וסידורים על מנת לצאת לחופש. את מדמיינת את עצמך נהנית והימים הקודמים לחופשה מתמלאים בהנאה. אותו הדבר קורה גם לגבי הקריירה שלך. את קובעת כי תהיה לך קריירה חדשה ופועלת על מנת להגשים זאת. מדובר בעוצמה חזקה, במידה ותבחרי להשתמש בה.

קריירה חדשה באיפור מקצועי

אם את אוהבת אסתטיקה, חושבת בצורה יצירתית ונהנית מעולם האיפור והאופנה, כדאי לך לשקול להפוך את זה למקצוע. קריירה בתחום אמנות האיפור הנה אחת הקריירות המהנות והמרגשות שתוכלי למצוא. דמייני עבודה מהנה ורווחית מאוד שמאפשרת לך להשתמש ביצירתיות שלך על מנת לגרום לאחרים להראות טוב. סביבת העבודה וההתמחויות במקצוע רבות ומגוונות: תוכלי להתמחות באיפור דוגמניות אופנה וצילום, בקליפים, לאפר שחקנים ומבצעים שונים המעורבים בהפקות של במה, לאפר בסרטים ובתוכניות טלוויזיה, לאפר כלות ולקוחות נוספים באירועים מיוחדים ועוד.

הודות ליצירתם של יותר ויותר ערוצי טלוויזיה, מוצרים ומותגי איפור חדשים, עולם האיפור המקצועי חי את רגעיו המבטיחים ביותר. למעשה, נראה כי לעולם לא היה זמן טוב יותר להיות מאפר מקצועי. מקצוע האיפור מתאים לאנשים שמייחסים חשיבות להישגיות, שאוהבים לראות את תוצאות עבודתם ולנצל את יכולותיהם הבולטות ביותר. אנשים שמייחסים חשיבות לקשרים בינאישיים, נהנים לתת ואוהבים לעבוד באווירה חברותית ולא תחרותית. כאלו שמעדיפים תפקידים בהם לא מופעל עליהם לחץ לבצע דברים כנגד חוש הצדק שלהם ושיש בהם מקום רב לעצמאות. הם אוהבים לקבל החלטות בעצמם ולבדוק את רעיונותיהם לבד ומעדיפים עבודה בה יוכלו לתכנן את עבודתם עם מינימום של השגחה.
הם מייחסים חשיבות לתנאי עבודה טובים ואוהבים עבודות המציעות תעסוקה יציבה ושכר טוב. הם מעדיפים ביצוע של מגוון משימות, לעבוד לבד או להיות עסוקים כל הזמן.

בחירת קורס מתאים

בשלב הראשון, תצטרכו למצוא קורס איפור מקצועי שיכשיר אתכם בצורה הטובה והמקיפה ביותר. קריטריונים שכדאי להתחשב בהם בבחירת הקורס:
• בחרו במוסד לימודים מוכר, מאושר ומוסמך.
• בחרו במוסד לימוד בו מלמדים מורים מנוסים שעדיין עובדים בתחום במקביל להוראה ומחוברים לשטח. תחום האיפור הינו תחום דינמי ביותר ומצריך עדכנות תמידית.
• בדקו כי תוכניות הלימוד ומערכי השיעור משתדרגים ומותאמים לשינויים בתחום כל הזמן.
• העדיפו מכללה שבכוחה לסייע לכם במציאת עבודה לאחר הקורס.
• בדקי את תנאי הלימוד וודאי שסביבת הלמידה ראויה ומעוררת השראה.

מכללת איל מקיאג' דורגה במקום הראשון בסקר "ידיעות אחרונות" 2009, כמכללה המובילה והטובה ביותר למקצועות האיפור והקוסמטיקה בישראל. אנו מזמינים אותך לפגישת ייעוץ במכללה, בה תוכלי להתרשם מהמקום, מהמרצים ומתוכניות הלימוד.

לחלק השני של הכתבה >>
 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed