ורוד בעיניים

מה הוא מסמל? האם הוא באמת "צבע של בנות"? מה אומרים עליו החכמים הסינים? כל מה שרציתם ולא רציתם לדעת, על הצבע הורוד

לי סביון, מערכת איל מקיאג' 19/07/09

אנו מניחים ששמתם לב שהצבע הורוד שולט ביד רמה ברחובות הקיץ. מלאק שכבר לא מזעזע אף אחד, דרך שמלות מתנפנפות ועד איפור עם שפתיים מלאות ובוהקות. הצבע הורוד יכול ליצור מגוון מראות שמשתנים בהתאם לגוון הורוד, לאופן השימוש בו ולעיצוב השיער כמסגרת משלימה לפנים וללוק הכללי. האינטרפרטציה של איל מקיאג' למגמה, מראה בסגנון קלאסי וענוג, יושמה על פניה היפות של שירלי בוגנים, שמככבת בקמפיין קיץ 2009. שיערה של שירלי נאסף לאחור, הפרחים שמעטרים את התמונה תורמים לאווירה האביבית והרגועה והלוק עדין אך בוהק.

למראות נוספים:  ים >>  טבע >>    שמש>>

בהזדמנות ורודה זו, הנה כמה עובדות מעניינות:

1. כזכור לנו מימי הניסוי והטעיה בצבעי גואש בגן, ורוד הוא צבע מעורב, המורכב מצבע היסוד אדום ומלבן שהינו צבע ניטרלי. ככל שמוסיפים יותר אדום, הורוד שיתקבל יהיה חם יותר, בעוד עירובו עם מינון גבוה של לבן יבהיר אותו וייצור גוון קר יותר.

2. על פי תורות סיניות עתיקות, הורוד הוא שילוב של יסוד האש והמתכת, אך למעשה שייך לצבעי האש והאדמה, היעיל מאוד לבריאות ולהחלמה רגשית ופיזית. אנשים רבים סולדים מוורוד, בשל תפישתו כרך וילדותי והסינים מסבירים זאת בקושי האנושי להתחבר לחלק הרך שבנפש.

3. מומלץ להניח על אדן חלון צפוני עציץ ובו סחלב בגווני ורוד מרוככים. הגבעול האצילי, עם התפרחת העדינה והבהירה, יהוו בחדר אלמנט מרגיע ונעים לעין.

4. בטיפול בצבעים (כן, יש דבר כזה) מדברים על ורוד כעל צבע שמתקשר ליצירתיות, להגשמה עצמית דרך הוצאת רעיונותינו לפועל וליכולת למצוא מספר פתרונות לאותה בעיה.

5. בין גווני הורוד שקיימים: סלמון, אלמוג, פוקסיה, בזוקה, סומק, ורד, גלידה, פריחת הדובדבן.

6. עד למאה ה- 20 ורוד לא נחשב לצבע נשי או ילדותי. גם כשהחלו לייצר בגדי ילדים, עברו עשורים רבים עד שהוורוד התקבע כ"צבע של בנות". עד אז נחשב הוורוד, לאחיו החיוור של האדום העז והגברי ולצבע שמתאים לבנים. יתכן כי השימוש הרב בכחול, שהיה הצבע הזול ביותר, לתפירת מדי מלחים ולתלבושת אחידה בפנימיות, הוא שהביא בסופו של דבר לזיהוי שלו עם "בנים" ולהצמדת הצבע הוורוד לבנות.

7. בעולם הרוחני, מעורר הצבע הורוד תחושות של רכות, עדינות ורחמים, מעודד תחושת אושר ומגביר אהבה. בנוסף, יש לו השפעה על בלוטת התימוס, לה תפקיד חשוב בהתפתחות המערכת החיסונית בשנות הילדות וההתבגרות מינית.

8. מחקרים מגלים כי עד גיל 6 אין הבדל במספר הצבעים או בסוג הצבעים, בהם בוחרים ילדים לצייר. רק בציורים של ילדי כיתות ב' ו- ג' מתחיל להסתמן שוני- בנות משתמשות ביותר צבעים, מגלות העדפה לצבעים "חמים" (אדום, כתום, צהוב) ומתאהבות בוורוד.

9. מעצב העל התעשייתי כארים ראשיד שמרבה להשתמש בצבע הורוד בעיצוביו, טוען כי ורוד הוא צבע חיובי עם אנרגיות טובות שגורם לאנשים להרגיש טוב. מגזין הגברים העולמי GQ הכתיר את ראשיד למעצב שהפך את הוורוד לגברי. ראשיד מציין בראיון עימו, כי הוא נדהם בכל פעם מחדש עד כמה חברות שפונות אליו מפחדות מצבע. "אני פשוט לא מבין את זה. הרי העין האנושית יכולה להבחין ב- 16 אלף גוונים של צבע ולמרות זאת העולם כל כך אפור. תסתכלו מסביב, תראו כמה אפורים נראים קווי הרקיע של ערים"

10. "לראות פיל ורוד" (באנגלית) הוא ביטוי המתייחס להזיות שכרות וגמילה מאלכוהול. כוכב סרטו הקלאסי של וולט דיסני משנת 1941, דמבו, שותה מים מהולים במשקה אלכוהולי ומיד מתחיל להזות ולשיר את "פילים ורודים במצעד".

בואו לראות את שירלי ביום הצילום:

סרטון וידאו

ליצירת המראה:

מייק אפ: מייק אפ נוזלי ORIENTAL
קונסילר: מדיום
הצללות: Matte Ginger
סומק: Rio Carnival
עיניים: Rio Carnival+ גלוס שקוף.
מסקרה: מסקרה טריו
גבות: צללית Cherry Bark
שפתיים: גליצי ג'ל (חדש) בגוון מג'נטה.

איפור: גלית ורטהים
צילום: אלון שפרנסקי
צילום ועריכת וידאו: אורון הפקות

למראות נוספים:  ים >>   טבע >>  שמש>>

מתעניינת בקורס איפור? 
 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed