הזוכה של איל מקיאג'

הזוכה בקטגוריית איפור הגוף, בתחרות שנערכה בחסות ארגון OMC, היא מרתה דנצ'נקו, מאפרת מקצועית ומדריכה באיל מקיאג'

מערכת איל מקיאג' 21/09/09

בחודש יולי האחרון, נערכה אליפות ישראל הראשונה באמנות עיצוב השיער, האיפור והציפורניים. האירוע המקצועי והמושקע נוסד והופק על ידי ארגון OMC ישראל (התאחדות מעצבי השיער הבינלאומית) והתקיים במלון דן פנורמה בת"א.

במהלך היום, התקיימו כיתות אומן וסדנאות שונות ונערכו תחרויות מקצועיות בקטגוריות שונות, ביניהם עיצוב שיער, איפור, איפור גוף, בניית ציפורניים ועוד. בין המשתתפים והצופים היו גם נציגים מחו"ל, שבאו לראות, להראות וכמובן ליהנות.
מטרת התחרות, שמציינת למעשה את שישים ואחת שנות פעילותו של הארגון מאז היווסדו בצרפת, היא להעניק לאמני שיער, יופי ואיפור הזדמנות לחשוף את עצמם לעולם ולפתוח דלתות במקומות שונים על המפה.

התמלאנו גאווה לשמוע כי הזוכה בתחרות ה- Body Art, ציורי הגוף, היא מרתה דנצ'נקו, מאפרת מקצועית ומדריכה באיל מקיאג'. ניצלנו את ההזדמנות לשאול את מרתה כמה שאלות וללמוד קצת על תהליך העשייה המרתק הכרוך באיפור גוף.

איך התכוננת לתחרות?
" ההכנות לתחרות ארכו כחודשיים מהרגע בו החלטתי על הרעיון לציור. נפגשתי עם הדוגמנית שעל גופה ציירתי, פעמיים בשבוע לצורך אימונים והשקעתי זמן רב ומחשבה בחיפוש אחר הצבעים הנכונים ובלימוד הטכניקות הנכונות לציור. בנוסף, עיצבתי כובע נוצות ענק מיוחד לתחרות וחגורה נוצצת".

מה מייחד את תחום איפור הגוף מבחינת תהליך העבודה?
" קודם כל, חשוב לבחור ציור מעניין ונכון, שמתאים לגוף ולא לדף חלק. תהליך הציור עצמו קשה ומורכב ודורש הרבה אימונים וסבלנות. בציור גוף משתמשים בצבעים מיוחדים וצריך לנסות ולהתנסות כדי לדעת עם איזה חומרים מעדיפים לעבוד. בנוסף, יש טכניקות ייחודיות שמתאימות רק לאיפור גוף, כך שזה תחום שלם ונפרד ללמוד ולהתמקצע בו".

מה בחרת לצייר בתחרות?
"ציירתי מעין "ציפור טווסית", שהיא בעצם הכלאה בין ציפור מהאגדות לטווס. ברוסית, יש שם מיוחד לציפור אגדות כזו, אך בעברית לא מצאתי. חיפשתי ציור צבעוני וססגוני, שמושך את העין, יוצר דמות ונותן תחושה של תנועה וחיות בגלל העומק והפיתולים שבו".

איך הסביבה הגיבה?
"כולם תמכו ופרגנו, כולל אמני איפור מקצועיים מאיל מקיאג' שהתייעצתי איתם, כמו בן רביבו ודובי פריגר. בהתאם לאופיי, נעשיתי מאוד נחושה ומסורה לתחרות והשקעתי בה כל כולי. בעלי תמך ופרגן גם כן כמובן, למרות שהטוטאליות החלה להטריד אותו באיזשהו שלב... כולם מאוד שמחו על הזכייה ואין ספק שזה כבוד גדול ויכול לפתוח הרבה דלתות חדשות בתחום".

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed