איל מקיאג' אומרת לא

איל מקיאג' נרתמת למלחמה באלימות נגד נשים ויוצאת בשיתוף פעולה עם עמותת ל.א

מערכת איל מקיאג' 25/10/09

איל מקיאג' יוצאת בשיתוף פעולה ייחודי עם עמותת ל.א, הנלחמת באלימות נגד נשים. מטרת שיתוף פעולה זה, הוא להגביר את המודעות לפעילותה החיונית והחשובה של העמותה ולסייע בגיוס תרומות. במסגרת זו, משיקה איל מקיאג' ליין מיוחד של פודרות דחוסות מסדרת ה- Matte foundation, שימותגו בצורה מיוחדת ויכילו עלון הסבר על פעילות העמותה. המסר המרכזי בעלון הוא להפסיק להסתיר! ומטרתו להגביר מודעות לקו החירום של העמותה, הפועל תוך מתן מענה אנושי, 24 שעות ביממה. בנוסף, יועברו חלק מההכנסות ממכירת הפודרות לעמותת ל.א, כתרומה ישירה של איל מקיאג'.

ביום שישי האחרון (23.10), התקיים בת"א אירוע צהריים חגיגי, להשקת ליין הפודרות החדש. האירוע, התקיים במסעדת "הסלון" של השף איל שני ונכחו אנשי מפתח במשק הישראלי, שחקנים וסלבריטאים דוגמת נורית בת יער, איל קיציס, גאיה טראוב, רותם סלע, גלית פרבר, מעין קרת, עינת שרוף, חנה לסלאו, אודטה דנין, יעל הדר, גלית גיאת ועוד. האוכל, הוגש באדיבות השף חים כהן שבישל במקום והין, תרומת יקבי כרמל. יו"ר העמותה, רותי גלעדי, נשאה דברים והדגישה את חשיבות העלאת המודעות לקו החירום שמפעילה העמותה, שבכוחו להציל חיים. נועה בן ארצי, מתנדבת בקו החירום, חיזקה את דבריה של גלעדי וסיפרה על עבודתה במוקד.

בחירת איל מקיאג' בעמותת ל.א אינה מקרית. כחברה שחלק ניכר מעובדיה הן נשים ושמעניקה שירות לקהל לקוחות נשי, טבעי ומתבקש שנרתם למען שיפור והצלת חייהן של נשים.

קווי החירום שמפעילה העמותה

עמותת ל.א, העמותה הותיקה בארץ במלחמה באלימות נגד נשים, החלה את פעילותה כארגון התנדבותי בשנת 1977 ומפעילה כיום שלושה מקלטים, בהרצליה, בחדרה ובראשל"צ. העמותה פועלת רבות למען העלאת המודעות לתופעת האלימות מבית, בקרב החברה הישראלית, המשטרה, משרדי הממשלה, הרווחה, החינוך ועוד ומקיימת ימי עיון והרצאות רבות בנושא.

חברי ההנהלה הינם מתנדבים פעילים וחלקם מלווים את העמותה מאז שנת הקמתה. רותי גלעדי, יו"ר העמותה זה שנים רבות, עוסקת באופן פעיל ביותר באיסוף כספים בהתנדבות. עו"ד אדווין פרימן, גזבר העמותה, משמש כיועץ המשפטי מעל ל-12 שנים. בשנה הראשונה לפעילות, לא היה תקציב כלל. הקמת העמותה, מציאת מבנה שישמש כמקלט וניקוי המקום מהררי אשפה וזבל שהצטברו בו, בוצעו על ידי מתנדבות, כמו גם איוש המקום בתורנות והעבודה עם הנשים שהגיעו למקלט. מסורת העבודה ההתנדבותית במקלטים, נמשכת וקיימת עד היום וכוללת גם תלמידים מבתי הספר התיכוניים, בערי המקלטים.

עמותת ל.א מפעילה קווי חירום הנותנים מענה אנושי, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, סופ"ש וחגים (קו החרום היחיד בישראל, הנותן מענה תמידי) ומסייעת בכך לנשים ולילדים במצוקה, בזמן אמת. הנשים המפעילות את הקו, רובן על בסיס התנדבותי, עוברות הכשרה מקצועית וכוללות דוברות רוסית וערבית. בשלושת מקלטי העמותה, שהו עד היום למעלה מ-10,000 נשים וילדיהן, כשהילדים מהווים כ- 60-65% מתושבי המקלטים. אוכלוסיית המקלטים מגוונת וכוללת נשים ישראליות, רוסיות, אתיופיות, דרוזיות, בדואיות, עובדות זרות שנחבלות על ידי בני זוגן ובשנים האחרונות גם קורבנות לסחר בנשים שברחו מסרסורים אלימים. לכל קבוצה מאפיינים ייחודיים עם בעיות מיוחדות, שמצריכות טיפול מיוחד.

באופן פרדוקסאלי, תקציבי הממשלה הלכו והצטמקו עם השנים והצורך לתגבור פעילות מערך גיוס הכספים, עלה. אנו מקווים, ששיתוף הפעולה בין איל מקיאג' והעמותה יתרום להגברת המודעות החברתית נגד אלימות כלפי נשים וכי נוכל לסייע לעמותה לעזור לנשים ולילדים במצוקה, ברחבי הארץ.

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed