סרט ערבי

סגנון האיפור הלבנוני והלוהט, שואב השראה מהזמרות הלבנוניות העכשוויות ועושה הרבה כבוד לעיניים

קרן דניאלי 02/02/11

כשמדובר באיפור אירוע או באיפור לחתונה, רבות מהנשים יעדיפו את האיפור העדין והקלאסי. אך בשנה האחרונה נחשפנו לסגנון איפור אותנטי ומלהיב שעשוי לסחוף אחריו את הנועזות והמעיזות שביניכן- סגנון האיפור הלבנוני.

מדובר באיפור שנותן כבוד לעיניים ושם אותן במרכז ההוויה. איפור העיניים דרמטי וכולל הדגשה בזווית חדה, לכיוון הרקות (בשונה איפור הביוטי הקלאסי, בו הזוית חדה או מעוגלת לכיוון קצה הגבה). הפנים מאופרות במרקם מט, תוך הוספת נקודות אור שתורמות להבלטת העיניים ולמראה הזוהר הכללי.

עוד בעת העתיקה, כלל האיפור הערבי הקדום, שימוש בחומרים מצויים כמו כחל לאיפור העיניים ופירות אדומים להסמקת הלחיים. סגנון האיפור הלבנוני, שואב השראה מהזמרות הלבנוניות העכשוויות, שמשקיעות מאוד במראה החיצוני שלהן ומייחסות חשיבות רבה לאיפור ולרמת הגימור שלו. זמרות כמו הייפא ווהבי, ננסי עג'רם ואסאלה נסרי, ששרות פופ ערבי ומייצגות את הדור החדש בתרבות המוסיקה הלבנונית, מאופרות בסגנון זה ומאפרים לבנוניים ידועים ובינלאומיים, דוגמת פאדי קטאיה, אחמד קובייסי וראולה ריאקי מתמחים בכך. ההפקה הייחודית שלפניכם מציגה איפור לבנוני בסגנון מעודן, שניתן לאמץ בשלמותו או אלמנטים ממנו לאירועים, ערבים מיוחדים, איפורי אופנה או כלות.

איפור לבנוני- איך עושים את זה?

לפניכם כמה טיפים והנחיות ליצירת איפור לבנוני. באיפור עיניים דרמטי, מומלץ לעבוד בשיטה הרטובה- כלומר להתחיל באיפור העיניים ולהמשיך לאיפור הפנים.

איפור עיניים ומייק- אפ

1. סימטריה- בכדי לשמור על סימטריה ורמת גימור טובה, מומלץ להדביק דבק מסוג סלוטייפ (לוודא שאינו דביק מידי) בזווית הרצויה, באופן שווה משני צידי העיניים. כשנסיר את הדבק בסיום האיפור, יתקבל קו חד וישר. המעוניינות באיפור מעודן יותר, יכולות לטשטש את גבולות האיפור, בעזרת מברשת מתאימה (פלאף, בלנד, או מברשת הצללות).

2. נקודות אור- הניחו מייק אפ לבן או קונסילר לבן על עצם הגבה ובזווית הפנימית של העין (אזורי נקודות האור). על הבסיס הלבן הניחו צללית בהירה, כדי להבטיח נקודות אור איכותיות ואטומות.

3. אייליינר- מומלץ לשרטט קו איילינר שמתחיל בזוית הפנימית של העין ואף להוסיף איילינר בחלק התחתון של העין, להדגשה. האיילינר העליון והתחתון לא חייבים להיות מחוברים זה לזה ויכולים להישאר מקבילים, בסגנון המראה הפרעוני.

4. ריסים- להשלמת המראה, מומלץ להדביק ריסים מלאכותיים צפופים.

5. מייק- אפ- בחרו במייק אפ שמתאים לגוון הפנים, אך הוסיפו לו מייק אפ בגוון בהיר יותר (עד כשני טונים), בכדי ליצור אזורים גבוהים ומורמים יותר בפנים. נניח את המייק אפ הבהיר יותר בעצמות הלחיים. לאחר מכן נפדר את הפנים בנדיבות, בכדי לקבל מראה אטום. את העפעף התחתון ואת עצמות הלחיים, נפדר בפודרה בהירה יותר.

6. הברקה- להדגשה נוספת, ניתן להניח צללית בהירה יותר מגוון העור או צללית מבריקה באזור הרקות.

7. סומק- התאימו את הסומק ואת ההצללות לגוון עור הפנים.

שפתיים

8. עיפרון שפתיים- השתמשו בתוחם בגוון השפתון או הגלוס הנבחרים ומלאו את כל השפה ליצירת בסיס טוב יותר.

9. גלוס או שפתון- הניחו את השפתון או הגלוס הנבחרים. גוונים רבים של שפתונים יכול להתאים לאיפור הלבנוני, אך הגלוס המבריק יעניק מראה חושני יותר.

10. טיפ איפור: ניתן להניח במרכז השפה גוון בהיר יותר של שפתון ולמזג אותו עם השפתון או עם הגלוס. האזור הבהיר יוצר אפקט שמגדיל את השפתיים.


צילום: אביב שילה ורועי טל
איפור: קרן דניאלי ומורן מיימון
שיער: מושיקו תורג'מן וסאני בוסקילה
דוגמניות: טופז קריספיל, אביבית תורג'מן, אלמוג כהן, שובל וקנין ומורן ורטהיים.

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed