הריון מצויר

אשה בהריון, על יופייה והקסם שמתרחש בה, הינה מקור השראה לאמנים רבים. ציורי גוף הם דרך נפלאה לתפוס את הרגעים המיוחדים האלו

אלן סוקולוב 13/03/12

אישה בהריון תמיד יפה, מיוחדת וקורנת. אחרי הכל היא נושאת בתוכה, קסם של חיים חדשים. מצד אחד מתחשק להגן עליה ומצד שני היא יכולה להיות מקור השראה לאמנים רבים שמבקשים לתפוס את הרגע המיוחד הזה בחיי אשה. גלית גוטמן, מירי בוהדנה, בריטני ספירס ורבות אחרות, הצטלמו לשערי מגזינים כשהיו בהריון ונשים רבות רואות בתקופה נשית ומלאת שינויים זו, הזדמנות מצוינת להצטלם. צילומי ההריון שכללו עד לפני עשור או שניים כמה צילומים ביתיים וצנועים, הולכים ומתחלפים בשנים האחרונות בצילומי הריון מקצועיים ואמנותיים, שמנציחים את הרגעים הנדירים בחיי אשה ועוברה ומעניקים להם אינטרפרטציה אמנותית.

איפורי וציורי גוף הם דרך מעניינת להתחבר לגופנו, על אחת כמה וכמה כשמדובר באשה בהריון. מעבר לצורה המעניינת והשונה של הגוף שמשתלבת עם הציור ומשפיעה עליו, ישנו גם העובר הקטן שמגיב לתנועות המכחול בזמן הציור ומנהל עם האמן דיאלוג. מבחינת עיתוי, הזמן האולטימטיבי לציורי גוף בהריון ולצילומים, נע בטווח השבועות 28-35, כשהבטן גדולה אבל לא גדולה מידי ועדיין נראית יפה מזוויות שונות וכשלאשה, עדיין לא קשה כמו בסוף ההריון.

במהלך עבודתי, אני מרגישה לפעמים איך העובר מתמתח וזז בתגובה למשיכת המכחול שלי, ותוהה האם המגע נעים לו או מדגדג אותו או כיצד מרגיש הצבע מבעד למעטפת הרחם. הרעיונות לציורי גוף רבים ומגוונים וכוללים סגנונות שונים, מופשטים ומדויקים. אפשר לבחור בציור מתוק וילדותי, מקורי או קיטשי, רומנטי או אותנטי (שמזכיר ציורי חינה) או לחילופין בציור שונה ואוונגרדי שמעניק פרשנות מעניינת לסיטואציית ההריון. כאמנית שעובדת עם אנשים ונשים בפרט, חשוב לי שהבחירה תיעשה תמיד ביחד עם המודליסטית שלי ושהיא תתחבר לציור ותהיה מרוצה.

בנוסף לתהליך עצמו, הרגע המרגש ביותר בתהליך מבחינת האשה ההרה, הוא להביט בתמונות הסופיות שצולמו ולראות את עצמה באור חדש ושונה. אני שמחה כשהתמונות מצליחות לבטא ולתפוס את היופי המדהים של אישה הרה וכשהציורים מעצימים זאת וממליצה לכל מי שנמשכת לרעיון, להעיז ולנסות.

אלן סוקולוב היא מאפרת ואמנית ציורי גוף ומרצה במכללת איל מקיאג'.

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed