איפור בסיס

מייק אפ מוצק, נוזלי או מינרלי, מה תפקידו של הקונסילר ומתי אפשר לוותר על פידור? שרון דבוש עם המדריך לאיפור בסיס

שרון דבוש 03/03/12

כולם יודעים שהבסיס הוא החלק הכי חשוב, כשבונים בניינים, בלימודים ובמערכות יחסים. ובאופן דומה, כך גם באיפור- לבסיס חשיבות מכרעת באיכותו ועמידותו של האיפור שיבוא אחריו ובעיצוב המראה הכללי הרצוי.

איפור הבסיס מורכב למעשה ממייק אפ, קונסילר ופודרה במקרה הצורך, עליהם מוסיפים הצללות שמחטבות את הפנים, סומק למראה חיוני ורענן ואיפור עיניים רצוי. מטרת המייק אפ היא ליצור צבע אחיד בפנים, בדומה למעין דף חלק עליו נצייר, להסתיר פגמים ולחבר את גוון עור הפנים עם גוון הגוף. בין אם מדובר באיפור טבעי עדין בו איפור הבסיס מהווה את רוב האיפור, ובין אם באיפור דרמטי מודגש, על המייק אפ והקונסילר להכיל רכיבים איכותיים, להיות מונחים כראוי ולהתאים לנו באופן מושלם.
באיל מקיאג' קיימים כמה סוגים של מייק אפים וקונסילרים, בצורות, צבעים ומרקמים שונים. כל מייק אפ מעניק כיסוי שונה ומתקבל בצורה אחרת על הפנים, כשהבחירה נעשית בהתאם ללוק הנחשק ולסיטואציה.

מייק- אפ נוזלי

המייק אפ הנוזלי מגיע בשפופרת או בבקבוקון זכוכית וקיים בשמונה גוונים שונים. הוא מכיל קרם לחות על בסיס מים, מינרלים וויטמינים, שממריצים את מחזור הדם בפנים, סיליקון טבעי אשר מעניק את הגמישות למייק אפ ומייצר אשליה של ליפטינג לפנים, מסנן קרינה ופודרה. היות והמייק- אפ מכיל בתוכו פודרה, אין הכרח לפדר אותו כיוון שהוא מתייבש על הפנים לאחר כמה דקות. הוא מתאים לכל סוגי העור ובעל יכולת כיסוי גבוהה, אך עדיין שומר על שקיפות שמאפשרת לעור הפנים "להציץ" מבעדו (לכן חשוב להתאים את המייק-אפ הנוזלי לגוון עור הפנים במדויק). מומלץ להניח את המייק-אפ הנוזלי בעזרת מברשת מייק- אפ, מברשת "קבוקי" או ספוגית סיליקון.

כיצד בוחרים בגוון מייק אפ נוזלי המתאים לנו?
מניחים מעט מייק אפ באזור המחשוף ומטשטשים. במידה וגוון המייק אפ שמתקבל לאחר הטשטוש משתלב באופן הרמוני עם צבע הגוף, זהו אכן גוון המייק אפ המתאים לנו. לאחר מכן, מניחים נקודות מייק אפ במרכזי הפנים ומאחדים אותן עד ליצירת שכבה אחידה, בתנועות סיבוביות.

מייק- אפ מוצק

המייק אפ המוצק מועדף בדרך כלל על מאפרות מקצועיות ומגיע בקופסה שחורה עגולה. הוא מיוצר על בסיס מים שמעניקים לעור לחות, ומכיל ויטמינים, מינרלים ומסנן קרינה SPF15. המייק- אפ המוצק הוא בעל רמת הכיסוי הגבוהה ביותר שקיימת וניתן "לשחק" עם מרקמו בכדי ליצור אפקטי כיסוי שונים. הוא אינו מכיל פודרה ולכן יש לייבשו ולקבעו בעזרתה. המייק אפ עמיד ל- 14 שעות ואף יותר (!) ומצוין לאיפור כלות ולאיפור ערב או אירועים. הוא קיים בתשעה גוונים עיקריים, מהבהיר ועד לכהה ביותר, בגוון שוקולד. ניתן להניחו בעזרת מברשת מייק- אפ, מברשת "קבוקי" או ספוגית סיליקון.

כיצד בוחרים בגוון מייק אפ מוצק מתאים?
מניחים מעט מייק אפ באזור המחשוף ומטשטשים. במידה וצבע המייק אפ משתלב בצורה הרמונית עם צבע הגוף, זהו אכן גוון המייק אפ המתאים גם לפנים. לאחר מכן, נניח נקודות מייק אפ במרכזי הפנים ונאחד אותן בתנועות סיבוביות, עד לקבלת שכבה אחידה. נניח את המייק אפ על כל הפנים, פרט למעל האזור שמסביב לעין, עליו נניח קונסילר, המותאם במיוחד לאזור עדין זה.

מייק- אפ מינרלי

המייק- אפ המינרלי מגיע בתפזורת בצורת אבקה ומכיל מינרלים מהטבע, ביניהם תמציות מלפפונים, תה ירוק, אלוורה, ויטמין סי, טלק טבעי ותמציות ורדים. בנוסף, מספקים רכיביו הגנה טבעית מפני קרני השמש ומונעים את חדירתן (קרני השמש נשברות כ-15 ס"מ מעור הפנים ואינן חודרות). המראה שמתקבל משימוש במייק- אפ המינרלי הוא מראה בריא זוהר ומעט מבריק. המייק אפ המינרלי מתאים לכל סוגי העור (פרט לעור שמן או עם אקנה) ומספק פיתרון נהדר לסובלות מרגישויות שונות, מאחר והוא מורכב מחומרים טבעיים בלבד. מניחים את המייק- אפ על הפנים בעזרת מברשת קבוקי, בתנועות סיבוביות. כך מתמזג המייק- אפ עם עור הפנים והשומן הטבעי שבו באופן המושלם ביותר ומזין אותו מאוד.
טיפ קטן- ניתן להשתמש במייק אפ המינרלי גם כדי לפדר כל מייק אפ אחר, מראה העור שיתקבל יהיה חיוני ורענן. המייק אפ קיים בחמישה גוונים, מעניק כיסוי נמוך עד בינוני, עמיד עד ל-10 שעות ואינו מצריך פידור.

כשאנו בוחרים את המייק אפ המועדף והרצוי לאיפור עצמנו או אחרים, עלינו להתחשב בסוג העור, בהרגלי האיפור, במרקם המועדף וכמובן במטרה או באירוע לשמם מיועד האיפור. לאיפור יום בקיץ למשל, נעדיף להשתמש במייק אפ נוזלי שמעניק כיסוי קליל יותר, בעוד שכלה שמתאפרת כמה שעות לפני האירוע, תצטרך כיסוי עמיד ואטום שמעניק מייק אפ מוצק.
לאחר הנחת הבסיס, נבדוק את מעברי המייק אפ במסגרת הפנים ובאזור הצוואר, האף והגבות ונוודא שכל השכבה אחידה וחלקה.

קונסילר

קונסילר הוא למעשה איפור הבסיס שמונח על אזור העיניים, לאחר הנחת המייק אפ. עור העיניים רגיש ודק יותר מעור הפנים ומצריך בשל כך, טיפול שונה (זו הסיבה שקרם עיניים הינו מוצר נפרד מקרם לחות לפנים). מייק אפים מבוססים על מים (לחות) ומתאימים לעור הפנים, אך קונסילר מכיל שומן (הזנה) שמתאים יותר לעור העיניים העדין. בדומה למייק אפ, גם הקונסילר מגיע במגוון צורות ומרקמים- בקופסאות, בטיובות ובעפרונות. יש קונסילרים שומניים יותר, שומניים פחות, שמכילים פודרה, שאינם מכילים פודרה ועוד.
על גוון הקונסילר להיות מעט יותר בהיר מצבע המייק אפ, כדי ליצור תחושה של אור וחיוניות באזור העיניים. הקונסילר מעניק אור לפנים, יוצר תחושה של מבט פקוח יותר ומאפשר לצלליות שמעליו להיראות זוהרות יותר. בנוסף, הוא מנטרל כהויות שקיימות לרוב מתחת לעיניים- קונסילר עם תת גוון ורדרד, ינטרל את רוב סוגי הכהויות. יש לאחד את גבולות הקונסילר והמייק אפ שהנחנו לפני כן וליצור מעברים עדינים ביניהם. לאחר מכן נפדר את איפור הבסיס (מייק אפ וקונסילר) בעזרת פאף לפודרה או מברשת.

איפור בסיס טוב, יכול להוות את החלק העיקרי באיפור שלנו במידה ומדובר באיפור טבעי עדין, או להוות בסיס איתן לאיפור דרמטי ומודגש יותר. כך או כך, חשוב מאוד להשקיע במוצרים איכותיים וביצירת בסיס מתאים ונכון.

צריכה עזרה בהתאמת מייק- אפ? נשמח להזמין אותך לסדנת איפור אישית ברשת החנויות.

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed