יש לנו יום הולדת

לכבוד יום ההולדת ה-14 של איל מקיאג', שאלנו אתכן מה אתן הכי אוהבות לעשות ביום הולדת. מי זכתה באיפור אירוע במתנה?

מערכת איל מקיאג' 08/02/10

לכבוד יום ההולדת ה-14 של איל מקיאג' שחל החודש, שאלנו אתכן, גולשות יקרות, מה אתן הכי אוהבות לעשות ביום הולדת. קיבלנו המון תשובות יפות ומעוררות השראה וכמובטח, המעניינות והמקוריות שביניהן, יזכו את בעלותיהן באיפור אירוע במתנה.

אז מה אתן אוהבות לעשות ביום ההולדת? רובכן העדפתן להתחיל את היום בארוחת בוקר מפנקת ומתישהו, להגיע גם לספא. חובבות האטרקציות שביניכן דיברו על צניחה חופשית, כדור פורח או צלילה (לא חבל על היום הולדת?!) וחלק גדול מכן, כללו בלו"ז היום הגדול שלהן גם סדנת איפור מפנקת באיל מקיאג' (מה ששימח אותנו והחמיא לנו מאוד כמובן).

והנה עשר התשובות המקוריות ביותר שלכן! הגולשות הנבחרות יקבלו בדואר שובר לאיפור אירוע במתנה, למימוש באחת מחנויות איל מקיאג'. נתראה בשמחות!

"ללבוש את הבגדים הכי יפים שלי". (אילנה, אשדוד)

"בכל יום הולדת שלי (כבר 25 שנה), המשפחה שלי מעירה אותי עם השיר שאני הכי אוהבת באותה תקופה, בווליום חזק. זאת הרגשה נהדרת להתעורר כך בבוקר יום ההולדת!" (הדס, אשקלון)

"לפנק אחרים. להיות אדם טוב ביום משמעותי כל-כך". (תמי, רחובות)

"לבלות בחיק המשפחה בארוחה חגיגית, צבעונית, ריחנית וטעימה. לערוך שולחן חגיגי ולהתלבש בהתאם, להרגיש כמו בבילוי בחוץ אבל בבית..." (זיווה, באר שבע)

"כבר כמה שנים שאני נוהגת להתחיל את יום ההולדת שלי בנסיעה לכותל להתפלל. אחר כך אני עושה טיול בעיר העתיקה בירושלים ויושבת עם חברות בבית קפה, לארוחה טובה. השנה נהניתי בטיול כפליים, כי זה היה עם ארוסי". (עדיה, דימונה)

"להתעורר לחיבוק חם מבן זוגי בליווי וורדים אדומים, קפה מפנק והזמנה לארוחת סושי בערב, בחברת אנשים שאני אוהבת. לצאת מאופרת באיפור אירוע של איל מקיאג', להרגיש זוהרת ולשוב לחיבוק חם וללילה טוב ומעורר..." (הילה, מושב כוכב מיכאל)

"ביום ההולדת שלי, אני אוהבת ללכת לבדי לחוף הים למרות שקר (אוקטובר), לקחת איתי מחברת ועט ולכתוב מה אני מאחלת לעצמי לשנה הבאה. אמנם אני נשואה עם ילדים אבל עבורי זהו יום בו אני יכולה להיות עם עצמי". (מרי, חולון)

ביום הולדת האחרון שלי עשיתי צניחה חופשית, חוויה מדהימה ומומלצת לכל יום הולדת, המתנה הכי טובה שיכולתי לבקש". (גילת, אור עקיבא)

"לעשות מייק- אובר רציני, או כל דבר אחר שלא העזתי עד עכשיו לעשות בשביל עצמי". (נועה, כפר סבא)

"לקנות סוגי לחמים, גבינות שונות ושמפניה ולעשות פיקניק עם חבר שלי". (ספיר, קיבוץ חצור)

כמה עובדות מעניינות על גיל ועל ימי הולדת:

1. האם חשבתם פעם, מי החליט שצריך לשים זר על הראש בגן, או להביא עוגה לכיתה כשיש יום הולדת? מנהגי ימי ההולדת הנהוגים כיום, התפתחו באירופה במאות השנים האחרונות ואומצו בארץ על ידי ההנהגה הציונית, שקבעה את צורת החגיגה בגני הילדים על פי הדגם האירופי, כחלק ממאמץ כולל ליצור "עם ציוני חדש", בעל טקסים משלו.

2. יש אנשים שיום הולדתם חל רק פעם בארבע שנים (מה שהופך אותם לבני מזל אחרי שעברו את גיל 30). מדובר אנשים שנולדו ב-29 בפברואר, תאריך שמופיע בשנה מעוברת, אחת לארבע שנים. אלו שמתעקשים לציין כל שנה למרות שאינם חייבים, מוזמנים לחגוג את יום הולדתם ב-28 בפברואר או ב-1 במרץ.

3. על פי סיפור תלמודי, יש לחגוג את יום הולדת שישים באופן מיוחד, שכן הוא מסמל כי על האדם לא הוטל משמיים עונש כרת, אשר לפי חלק מהשיטות הוא מוות בגיל מוקדם, בטרם הגיעו לגיל זה.

4. בספרו של לואיס קרול, "מבעד למראה ומה אליס מצאה שם", מקיים המפטי דמפטי דיון סוחף עם אליס על היתרון של לחגוג "לא-יומהולדת" על-פני יום הולדת, שהרי בשנה יש 364 ימי לא-יומהולדת, שלכבודם אפשר לקבל מתנות, לעומת יום אחד בלבד שבו ניתנות מתנות יום הולדת. מממ.... כשמסתכלים על זה ככה.

5. מבולבלים? מוטרדים מהשנים שחולפות? התנא יהודה בן תימא נותן בפרקי אבות, תוכנית עבודה מפורטת לאדם בהתאם לגילו: בן חמש שנים למקרא; בן עשר למשנה; בן שלוש עשרה למצוות; בן חמש עשרה לתלמוד; בן שמונה עשרה לחופה; בן עשרים לרדוף; בן שלושים לכוח; בן ארבעים לבינה; בן חמישים לעצה; בן שישים לזקנה; בן שבעים לשיבה; בן שמונים לגבורה; בן תשעים לשוח; בן מאה כאלו מת ועבר ובטל מן העולם. ניסיתם? ספרו לנו. תגובות יתקבלו בשמחה.

6. על עצים ועציצים: מיני צמחים רבים הם חד-שנתיים. כלומר, מגיעים לגיל מקסימלי של שנה אחת, ולאחר מכן צומח פרט אחר במקומם. סוגים שונים של עצים, לעומת זאת, עשויים להגיע לגילאים מופלגים, כמו אלפי שנים. בין העצים הללו נמנים זנים מסוימים של עצי אורן, עצי סקויה, ועצי גינקגו. הערכת גילם של עצים נעשית באמצעות ספירת הטבעות בתוך הגזע שלהם.

7. חשבתם שקמט נוסף או צלוליטיס משנים אתכם? חשבו שנית. ישנם בעלי חיים שהגיל משנה באופן מהותי יותר. הפרפר, למשל, משתנה עם הגיל מזחל לגולם ולבסוף לצורתו הסופית כפרפר. מה שנקרא, טרנספורמציה.

8. אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו? לא ביפן, בה חשיבותה של אריזת מתנה יצירתית ומהודרת עולה לעתים על חשיבות תוכן המתנה. אריזה אדומה אגב, מסמלת בתרבות הסינית, מזל.

9. מזל טוב- בתלמוד הירושלמי מסופר שעמלק נהג להציב חיילים שהייתה להם יום הולדת באותו היום בחזית כשנלחם באומות אחרות, בשל האמונה העובדה שמזלו של מי שיש לו יום הולדת, גובר באותו יום.

10. לכמה אנשים לדעתכם יש יום הולדת בתאריך שלכם? פרדוקס יום ההולדת הוא שמה של תוצאה בתורת ההסתברות, לפיה בקבוצה של 23 אנשים או יותר, שנבחרו באקראי, הסיכויים לכך ששניים מהם נולדו באותו יום בשנה עולים על 50%. תוצאה זו סותרת את האינטואיציה של מרבית האנשים, הסבורים כי ההסתברות תהיה קטנה בהרבה מחצי, משום שמספר הימים שבהם אפשר להיוולד (365) גדול בהרבה מ-23.

ושני ציטוטים על מתנות, למחשבה:

" אין בנמצא בעיה שאינה טומנת בחובה מתנה עבורך. אתה מחפש לך בעיות כיוון שאתה זקוק למתנותיהן". (ריצ'ארד באך, מתוך הספר "תעתועים")

" אנשים שנותנים בנו את אמונם המלא, מאמינים שמגיע להם שלנו. ההנחה הזו שגויה. מתנה לא מביאה זכויות". (פרידריך ניטשה)

מתאפרים לאירוע בעצמכם? קבלו כמה טיפים מנצחים 
 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed