פיירו לפורים

בואו ללמוד איך להתאפר לתחפושת פיירו ולחברתו הטובה, הפיה הכחולה, שלב אחרי שלב

אלן סוקולוב 19/02/12

אלן סוקולוב, מאפרת ומרצה במכללת איל מקיאג', בחרה ליצור לכבוד פורים שתי דמויות מהקומדיה דל'ארטה- פיירו, הליצן הבוכה וחברתו הטובה, הפיה הכחולה.
ליצירת דמותו של פיירו, בחרה אלן בדוגמנית צעירה עם תווי פנים עדינות, שידגישו את השבריריות והתמימות של פיירו. בגלל שמדובר בפורים, שהינו חג שמח ועליז, החליטה אלן להחליף את הדמעה המסורתית של פיירו בלב אדום קטן ולהוסיף צבע אדום גם לשפתיים. לדמות הפיה הכחולה העליזה והאופטימית שמדריכה ומלווה את פיירו, בחרה אלן בדוגמנית בעלת מראה בובתי.

שלבי האיפור של פיירו

1. צביעת הפנים בלבן- הניחו מייק אפ לבן על בסיס שמן, או צבע שמן לבן לציורי גוף על הפנים בעזרת ספוגית יבשה והתחילו למרוח בטפיחות מלמעלה כלפי מטה עד שתמלאו את כל שטח הפנים, כולל אזור ארובת העין. מרחו באזור הגבות כמות נדיבה במיוחד של צבע, בכדי להסתיר את הגבות הטבעיות (כך נוכל לצייר גבות שמתאימות יותר לדמות).

2. פידור הפנים- פדרו את הפנים בפודרה לבנה, בעזרת פאף פודרה נקי, מלמעלה כלפי מטה. המטרה היא לקבע את בסיס האיפור הלבן שיצרנו בשלב הקודם, כך שנוכל לצייר את הגבות, השפתיים והדמעה ביתר קלות (נוח יותר לצייר על פנים שאינן שומניות).

3. ציור הגבות- אחרי שהנחנו את הבסיס, נוכל לצייר את הגבות של פיירו. היות ומדובר בדמות שהבעת פניה עצובה, נצייר גבות שמדגישות זאת, על ידי ציור הגבות בזווית הפוכה- כלומר יצירת זווית עליונה בחלק הפנימי וזוית המוטה כלפי מטה בחלק החיצוני. ניתן לצייר על הגבות הקיימות או באזור המצח, מעל הגבות הטבעיות, בהתאם לגודל המצח, עובי הגבות ומבנה הפנים.

4. ריסים- ננקה את הריסים משאריות הפודרה. במידה והריסים בהירות, נשתמש במסקרה להדגשתן, במקרים אחרים ניתן להשאיר את הריסים טבעיות.

5. הדגשת שפתיים- נשתמש בעיפרון תוחם אדום בכדי לתחום את השפתיים ולמנוע מהאודם ללכלך את הבסיס הלבן שיצרנו. לאחר השרטוט, נמלא את השפתיים באודם אדום כמה שיותר נועז ובולט, על מנת ליצור קונטרסט חזק.

6. דמעה/ לב אדום- נוסיף ציור של דמעה או לב קטן מתחת לאחת העיניים בעזרת עיפרון אדום תוחם. חשוב לבחור בצד בו נוח לכם יותר לצייר, כדי שהיד תהיה חזקה ויציבה בזמן הציור (לשמאליים מומלץ לצייר בצד שמאל ולהיפך). נמלא את הציור באודם אדום.

שלבי האיפור של הפייה כחולה

איפור הפיה הכחולה שמתהדרת במראה מתוק, בובתי וורדרד מאוד דומה לאיפור ביוטי מבחינת התהליך, בתוספת הדגשים בובתיים.

1. איפור בסיס- בדומה לאיפור ביוטי, גם כאן ניצור בסיס טוב לאיפור בעזרת מייק אפ במרקם ובגוון מתאים לעור, וקונסילר. חשוב שהבסיס יהיה עמיד ויציב באזור העפעף והעיניים, כדי להחזיק את הצלליות שנניח עליהן, לאורך זמן.

2. איפור העיניים- איפור העיניים נעשה בשיטה הרטובה, כלומר על ידי הנחת הצלליות ישירות על איפור הבסיס, ללא פידור. בדרך זו ניצור הבלטה מקסימאלית של צבעי צלליות העיניים, המתאימה מאוד לסגנון איפור בובתי זה. על קו הריסים התחתון, נניח צללית 'מנטה', ירוקה של איל מקיאג' וצללית לבנה. מעל העפעף וגלגל העין, נניח צללית 'טורקיז' ו'אושניק' בגוון כחול. ליצירת מראה של עין גדולה ועגולה יותר, ניתן 'לצאת' מגבולות ארובת העין ולהרחיב את שטח האיפור.

3. ריסים- להדגשת המראה הבובתי ומבנה העיניים העגול, הדביקו ריסים מלאכותיים עם אבני קריסטל קטנות, להוספת אור.

4. סומק- השתמשו בצללית 'בבל גאם' בגוון ורוד שמתאים לבובה, בתור סומק.

5. שפתיים- מרחו על השפתיים גלוס מנצנץ מסדרת 'גליצי גלוס', בגוון ורוד שמתאים לסומק.


איפור: אלן סוקולוב
צילום: עידן נתנאל
שיער: טל דדון
דוגמנית: פיירו- יאנה מולודצקי. פיה כחולה- שני סוקולוב.

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed