איפור מעושן

עדין, נועז, קלאסי, סקסי, שחור או צבעוני. שרון דבוש מסבירה ומדגימה איך ליצור איפור מעושן מוצלח, שלב אחרי שלב

שרון דבוש- אושרי 03/03/10

מי לא אוהבת איפור מעושן? מגוון, אהוד וכבר הרבה זמן כל כך טרנדי. מדובר בסגנון איפור סקסי, מתוחכם ומרשים ביותר שמחמיא לרוב סוגי העיניים, מדגיש אותן ומוסיף טאץ' יוקרתי לכל הופעה. איפור מעושן יכול להיות עדין וטבעי או נועז ודרמטי ולמרות התדמית השחורה והכהה שמוכרת לרובנו, לככב בצבעים שונים ומגוונים, מחומים ופסטליים טבעיים, דרך שחור, אפור, כחול וסגול ועד ירוק ואדום.

מה זה בכלל איפור מעושן?

סגנון איפור מעושן קלאסי, הינו איפור המבוסס על שימוש בצללית אחת, שעיקר צבעה מתרכז סביב גבולות העין והולך ומטשטש ככל שמתרחקים ממנה, בדומה לעשן שמתפוגג (ומכאן השם). בשונה מאיפור עיניים תחום ומשורטט, הגבולות סביב העין באיפור מעושן הינם מטושטשים ומעורפלים, מה שמעניק מראה אפלולי, מסתורי ועמוק.

לאיפור המעושן הקלאסי פותחו גרסאות וסגנונות רבים מאז הופיע לראשונה באמצע שנות ה-20 ועיטר את עיניהן של כוכבות קולנוע הוליוודיות גדולות דוגמת קתרין הפבורן, גרטה גארבו ומרלן דיטריך. היום, ניתן לשלב כמה צבעים יחדיו, לטשטש את הצללית באופן מעוגל או זוויתי, לבחור בקו ריסים תחתון או עליון בלבד או להתמקד בפינה דומיננטית כהה בזווית העין, בה יוצרים את הטשטוש. הלוק הסופי שמתקבל, יכול להיות כמובן רך ורומנטי או לחילופין, דרמטי וסקסי.

בואו ללמוד איך ליצור איפור מעושן, שלב אחרי שלב:

להמחשה, דפדפו בתמונות למעלה:

1. הניחו בסיס שכולל מייק- אפ בגוון מתאים, קונסילר ופודרה. את הקונסילר יש לפדר פחות מאת שאר הפנים, על מנת שהצללית שתונח מעל, תידבק טוב יותר.

2. מתחת לגבה ובזוית הפנימית של העין הניחו צללית בהירה בצבע שמנת (בעזרת מברשת שיידינג) על מנת ליצור נקודות מוארות ולתת לעין מבט רענן ופקוח יותר.

3. ניתן לסמן את גבולות איפור העיניים גם בזוית החיצונית של העין, מסוף העין עד לסוף הגבה. שימו לב, איפור אשר יחרוג מהזוית החיצונית עלול לתת אשליה של עין נפולה ועצובה.

4. על מנת שלא ללכלך את בסיס האיפור עם צלליות שעלולות ליפול מהעפעף, הניחו מתחת לעין מעט פודרה עודפת כדי לשמור על המייק אפ החלק והנקי.

5. הניחו את הצלליות הנבחרות על גלגל העין, בעזרת מברשת פלאף.

6. טשטשו את גבולות האיפור עם אותה מברשת פלאף, לאחר שהסרתם ממנה שאריות צלליות.

7. טשטשו את גבולות האיפור עם נקודות האור, עד שמתקבל עישון עדין של הצבע שהולך ונעלם כלפי מעלה ופנימה.

8. ציירו קו דק מתחת לעין בעזרת מברשת זוויתית וקטנה כמו אנגל, על מנת לתחום אותה ולחבר עם האיפור שמעל העין. יש לטשטש את הקו ולא להשאיר שום פרט חד ומדויק- זה הרעיון של איפור מעושן...

9. לקבלת מראה חגיגי ומעניין יותר, תוכלו לשדרג את הצללית שהנחתם על העין עם צללית מנצנצת וזוהרת בגוון דומה.

10. בסיום איפור העיניים (שנעשה עם צלליות כהות), נקו את הפודרה שהונחה להגנה על הבסיס מתחת לעין באמצעות מברשת פאודר, בתנועות מהירות ומוקפצות (בדומה למטאטא) שימנעו מהצלליות הנופלות להתקבע על המייק- אפ בטעות.

11. ניתן לקשט גם את האזורים המוארים שצבענו, בצללית בהירה (עצם הגבה והזוית הפנימית של העין), בצללית מבריקה בהירה.

12. עגלו את הריסים בעזרת מעגל ריסים. מרחו מסקרה מתחילת שורש הריס ועד לקצה, על מנת ליצור עיבוי והארכה מקסימליים.

13. סומק- התאימו לאיפור עיניים דומיננטי שכזה, סומק אפרסקי ועדין דוגמת ויילד פיץ', שיונח על תפוחי הלחיים תוך טשטוש אל עצם הלחי.

14. שפתון- למראה אלגנטי וטרנדי, אפרו את השפתיים בגלוס טבעי ועדין והשאירו את "השואו" לאיפור העיניים. איפור שכזה עמיד למדי ואינו דורש תחזוק, בשונה משפתון אדום למשל, שמצריך תיקונים ורענונים.

בחרו בצללית הנכונה ובלוק הרצוי ועקבו אחרי שלבי האיפור, כפי שמודגם בתמונות למעלה. זקוקים להדרכה נוספת? נשמח לענות על שאלותיכן בפורום איל מקיאג'. איפור מעושן מוצלח!

סטילס
איפור: שרון דבוש
צילום: עופר מתיתיהו
דוגמנית: רוני רוזלנפלד

וידאו
איפור: ורד קדמי
דוגמנית: חן בן שושן
 

תגובות: לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
חגית 08 מרץ 2010 13:13

הייר בראש

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed