מונו מונו

ברוח פסטיבל הצבעים ההודי "הולי", יצר בן רביבו איפור מונוכרומטי מרהיב בארבעה צבעים: אדום, ירוק, ורוד וסגול

לי סביון 17/03/10

בימים אלו (לדייקנים, ב- 20.3), נחגג בהודו פסטיבל הצבעים המכונה "הולי", חג שמח וססגוני במיוחד, שמאפיינו המובהק ביותר הוא השלכת צבע מאסיבית ושלוחת רסן אחד אחד על השני. בחג ססגוני זה, מהאהובים והפופולאריים בהודו, יוצאים מיליוני הודים שמחים לרחובות, רוקדים, שרים וזורקים כמה שיותר צבע... לאחר שעות ספורות מתכסים הרחובות באבקות אדומות, כחולות, ירוקות וצהובות מהולות במים ואיש לא מצליח להישאר נקי ולהימלט מההמון המשולהב. לקראת הערב, מתפזרים החוגגים לבתיהם או למקור המים הקרוב, רוחצים מעליהם את הצבעים, לובשים לבן ומתכנסים לארוחת חג.

הדעות חלוקות באשר למקורו של חג ה"הולי". יש אומרים כי הוא מבשר את בוא האביב וחילופי העונות ויש הסבורים כי מדובר בסיפור מיתולוגי אודות מלך השדים היראניאקשייפ שהיה דיקטטור לא קטן ולא יכל לשאת את העובדה שבנו פראלד, חסיד אדוק של האל "וישנו", סירב ללכת בעקבותיו. מלך השדים ציווה על ביתו הוליקה שהייתה חסינה לאש, להרוג את פראלד על ידי כך שתגרור אותו לתוך אש בוערת, אך בזמן שעשתה זאת, העביר האל את חסינותה לפראלד ועל ידי כך, הציל למעשה את בנו, בעוד שביתו נשרפה. סיפור זה מסמל במסורת ההודית, את ניצחון הטוב על הרע. איך הוא קשור ספציפית להשלכת צבעים? תשאלו את ההודים.

בן רביבו, מאפר ומרצה במכללת איל מקיאג', יצר ברוח ה"הולי", האביב והצבעים העזים, סדרת מראות איפור מונוכרומטיים- איפור המבוסס על שימוש בצבע אחד. באיפור מונוכרומטי, העיניים, השפתיים והלחיים מאופרים בגוונים שונים של אותו הצבע, מה שיוצר תחושה הרמונית וזרימה טבעית. לבחירת הצבע משמעות עצומה מבחינת התוצאה והאפקט הרצויים. איפור מונוכרומטי יכול להיות טבעי ועדין בגווני פודרה, פסטל, ורוד, אפרסק, חום, או לחלופין מוקצן ומשוגע כשמדובר באיפור פאשן, בצבעים נועזים ובוהקים.

איפור מונוכרומטי משתלב מצוין עם אופנת אביב- קיץ 2010, בה מככבים הדפסים צבעוניים, בדים פרחוניים וצבעי פסטל. בהתחשב ברבגוניות שבבגדים, הבחירה בצבע אחד שישלוט באיפור, נכונה. לפניכם ארבע הצעות לאיפור מונוכרומטי בצבעי אדום, ורוד, ירוק וסגול. בכל צבע ניתן לבחור בגרסה העדינה, או הנועזת יותר.

ורוד

• בחרי צללית בגוון ורוד, "ונוס" למראה עדין ולמראה דרמטי יותר, בצללית ורודה "בבל גאם". אפרי את העיניים בסגנון איפור מעושן. במידה ומדובר באיפור עדין, הוסיפי מסקרה בגוון חום. לאיפור פאשן, ניתן ליצור מסקרה ורודה, ע"י ערבוב הצללית עם מייק- אפ מוצק בהיר.
• הניחי את הצללית הנבחרת על תפוחי הלחיים, בעזרת מברשת סומק.
• ערבבי את הצללית עם קרם לחות או עם גלוס שקוף וצרי שפתון תואם.

אדום

• במידה ומדובר באיפור פאשן, אפרי את העיניים בצללית אדומה "מקיאג' רד" ומשחי מסקרה שחורה ליצירת מראה דרמטי.
• בחרי שפתון בגוון אדום בוהק ומפתה ליצירת מראה דרמטי נועז.
• השתמשי בשפתון הנבחר גם כסומק.

ירוק

• למראה דרמטי, בחרי בצללית ירוקה נועזת דוגמת "ג'נג'ל גרין" ואפרי בסגנון איפור מעושן חתולי, תוך הדגשת קו ריסים עליון ותחתון. למראה עדין, בחרי בצללית המינרלית "גולד גרין" שיוצרת מראה ירקרק מרהיב. הדגישי את מעקה העין בעזרת אייליינר ג'ל אינדיינג'ר.
• משחי עיפרון ירוק במעקה העין וצרי מסקרה ירוקה ע"י ערבוב מייק- אפ נוזלי בהיר עם הצללית.
• הניחי על הלחיים סומק אפרסקי עדין וגלוס שקוף.

סגול

• השתמשי בצללית בגוון קריסטל לילך ליצירת איפור בסגנון מעושן. הדגישי את שקע העין במלואו, בעזרת צללית סגולה "אבסולוט פרפל".
• הדגישי את קו הריסים התחתון באותה צללית בה הדגשת את שקע העין.
• הסמיקי את תפוחי הלחיים בעזרת צללית "בלאש" (סגול עדין).
• שפתון: מולטי אפקט גלוס, בגוון פרפל.

 

איפור: בן רביבו
צילום: דורון שטיין
דוגמנית: ליל ריץ

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed