זמן אייליינר

מאפרות בתחילת דרכן חוששות ממנו וניקול ראידמן לא מורידה אותו. טיפים מנצחים לשימוש באייליינר

שרון דבוש- אושרי 30/01/12

האייליינר בא והלך, יצא ונכנס, אך מאז איימי ווייהאוס שהסעירה את עולם האיפור עם האייליינר השחור שהפך לסימן ההיכר שלה, ברור לכולם שכבודו במקומו מונח. מקו אייליינר דק וארוך בשנות החמישים דוגמת זה של מרלין מונרו, דרך התעבות הקו ועיקולו בסיום כמקובל בשנות ה-60 ועד האייליינר המודגש והזוויתי של הגברת עם הכוורת על הראש. מראה קלאסי, סקסי, דק, עבה, עדין או חתולי- ביכולתו של האייליינר על סוגיו ומרקמיו השונים, לעצב ולשנות את מראה העין.

אז מהו בעצם אייליינר? כשמו כן הוא, מדובר בקו- עין עבה או דק שמשורטט מעל ו/או מתחת לעין. שרטוט קו האייליינר מגיע בשלבים האחרונים של איפור העין, שנייה לפני הנחת המסקרה, אחרי כל הצלליות, הטשטושים וההברקות. מסיבה זו כדאי להיות בטוחות שביכולתנו לשרטט אייליינר ישר, רציף, מהוקצע וסימטרי בשתי העיניים בכדי שלא להרוס את כל העבודה שנעשתה לפניו.

איך עושים זאת? בראש ובראשונה מתאמנים. שוב ושוב ושוב. האמינו לנו, אחרי ניסיונות והתמדה, היד תהיה יציבה, התנועה בטוחה והאמונה בעצמכן שלמה. קו אייליינר קלאסי מתחיל דק באזור הקרוב יותר לשק הדמעות, מתעבה מעט עם המריחה לכיוון אמצע העין והולך ונהיה דק שוב, עד ליצירת שפיץ חד ומדויק בזווית העין.

טיפים מנצחים למריחת אייליינר

• לפני השימוש באייליינר, כדאי לנער אותו במשך כמה שניות. את האייליינר מרכיבים מספר חומרים כמו פיגמנט, מים וסיליקון וכשלא משתמשים בו זמן מה החומרים מתחילים להתפרק ונפרדים אחד מהשני. בתוך האייליינר ישנה גולה קטנה (שניתן לשמוע כשמנערים) המסייעת לערבוב ולאיחוד כל החומרים מחדש. אם לא מערבבים את החומר, הקו שנשרטט ייצא שקוף ונוזלי מידי.

• בעיקר בשלבים ההתחלתיים, מומלץ מאוד לסמן בנקודות קטנות את הצורה והזוית שאליה רוצים להגיע עם האייליינר. סימון נקודות אלו בכל אחת מהעיניים מאפשר יצירת סיומת שפיצית חדה ובגבהים שווים בשתי העיניים
• על מנת לצייר קו דק וישר, מומלץ למתוח את העין בעזרת האצבעות, מהגבה לכיוון מעלה והחוצה. בדרך זו אנו חושפים את קו הריסים ויוצרים מעין משענת למכחול האייליינר.

• כשניגשים לצייר את הקו, לא מומלץ להתחיל לציירו באזור שק הדמעות, אלא קצת יותר לאחור, עם צמיחת הריסים הראשונים. הסיבה לכך היא שבנגיעת המפגש הראשונה של המכחול עם העין, עלול להשתחרר הרבה חומר, שייצור קו עבה מידי לתחילת העין. מסיבה זו כדאי לפזר את רוב החומר בהמשך העין ואז לחזור שוב להתחלה עם מינימום חומר, מה שיאפשר לנו לשרטט קו דק מאוד ומדויק יותר.

• גם אם מתכננים לצייר אייליינר בינוני או עבה, מומלץ להתחילו בקו דק יותר ולאט לאט לעבות. כמעט תמיד יש צורך לתקן ולמלא חריצים, כך שגם בלי כוונה, הקו הולך ונעשה עבה יותר ויותר.

• לאיפורי אירוע, כלות או מלוות מומלץ להשתמש באייליינר עמיד במים שישרוד שעות ארוכות של ריקודים, דמעות התרגשות וזיעה.

עוד טיפים לאיפור מבית אילמקיאג'

יצרנו שלושה מראות אייליינר

1. מראה אייליינר קלאסי, המאופיין בקו דק ואחיד, המדגיש את צורת העין ומסתיים בגבולותיה הטבעיים.

2. מראה אייליינר כחול לבן, בהשראת יום העצמאות, בו קו האייליינר עבה וגבולותיו חורגים מגבולות העין הטבעיים. מראה זה מורכב משלושה צבעים: אייליינר שחור, מעליו צללית HD כחולה "סקיי" שעורבבה עם סילנט ליצירת אייליינר ומעליו צללית HD תכלת "אקווה", שעורבבה עם סילנט גם כן.

3. מראה כסוף- שחור חגיגי, שמתאים לערב וכולל צללית אבקה כסופה "סילבר" ואייליינר שחור. במראה זה ציירנו קו אייליינר גם מתחת לעין, צמוד מאוד לריסים וטשטשנו עם צללית שחורה. זווית האייליינר חדה מאוד ועולה, מעבר לגבולות העין.

סוגי האייליינרים הקיימים באיל מקיאג'

1. אייליינר בבקבוקון- מגיע במבחר צבעים, ישנם כאלו שעמידים במים. הבקבוקון הנוזלי מגיע עם מכחול וניתן לבחור להשתמש בו או במברשת אייליינר מיוחדת, המיועדת לכך.

2. אייליינר ג'ל- האייליינר מגיע בצורת טיובה קטנה ומצוי במספר רב של צבעים. הג'ל הוא העמיד ביותר בקרב האייליינרים בשוק, ומעולה לאיפורי כלות ואמהות נרגשות. האייליינר מגיע בלי מכחול לכן יש לרכוש מברשת בנפרד ולהשתמש בה בציור.

3. אייליינר מינראלי- מגיע בצורת אבקה ומצוי בצבעים שחור וחום. האייליינר המינראלי מספק פתרון מעולה לכל בעלות העיניים הרגישות היות והוא מורכב ממינראלים ולא מגרה או מעורר אלרגיות. על מנת להשתמש באייליינר המינראלי, יש לערבבו עם סילנט (נוזל מינראלי שמסוגל להפוך כל צללית לאייליינר) ולציירו עם מברשת אייליינר.

4. אינקליינר- האייליינר החדש ביותר בחברה, עמיד ביותר. מגיע בצורת טוש דק ונוח לשימוש. אין צורך במברשת או במכחול נוספים על מנת לציירו. קיים בצבעים חום, כחול ושחור.

איפור: שרון דבוש
צילום: עופר מתיתיהו
דוגמנית: שונית חיון

רוצה לדעת עוד על אייליינר? בואי ללמוד איך לעשות את זה נכון: קורס ביוטי, מכללת איל מקיאג'.

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed