חג לאהבה

כשמתנשקים, מפעילים 30 שרירים שונים ואדם ממוצע, מתאהב 7 פעמים לפני שהוא מתחתן! 10 דברים על אהבה

לי סביון 26/07/10

אז מה עושה לכן את זה? פרחים? תכשיטים? שוקולד איכותי? ארוחה מושקעת? או אולי הצהרת אהבה ונשיקה? חוגגים וחוגגים, אבל לא כולם יודעים שט"ו באב, חג האהבה היהודי שמקורותיו במקרא, מציין את התרת חרם הנישואים שהוטל על בני שבט בנימין בעקבות התנהגותם בפרשת "פילגש בגבעה" (מה, אתם לא מכירים?). ביום זה בוטלה שבועת החרם והותר לבני השבטים לשוב ולהינשא לבני השבט המוקצה. התרת החתונות בין השבטים והאפשרות לערבוב ביניהם, הפכו את ט"ו באב ליום של שידוכים, חתונות, התחברות ופיוס. מסופר כי בימים אלו, היו בנות ישראל לובשות לבן ויוצאות לפזז בכרמים כדי למצוא בני זוג, תוך שהן משוויצות במעלותיהן השונות.

והנה כמה עובדות מוצלחות במיוחד שליקטנו עבורכם לכבוד ט"ו באב,
למרות שאנו מאמינים שכל יום ושעה יפים לעיסוק באהבה:

1. האהבה, כידוע לנו, עיוורת. על פי ממצאי החוקרים והמדענים, האוהבים הם מסוממים לכל דבר. גופם מתמלא בהורמונים וחומרים כימיים טבעיים, המעניקים להם הרגשה טובה.

2. אדם ממוצע, על פי הסטטיסטיקות, מתאהב 7 פעמים לפני שהוא מתחתן.

3. "נשיקה צרפתית" מפעילה כ-30 שרירים, מעלה את לחץ הדם והדופק, גורמת להתרחבות האישונים, לנשימה כבדה יותר ולמחשבה מעורפלת ופחות ראציונלית.

4. נמצא כי גברים שנושקים לנשותיהם לפני צאתם לעבודה מרוויחים יותר, ונוטים להיות אנשים יציבים ובריאים יותר. יתרה מכך, גברים אלו חיים חמש שנים יותר מעמיתיהם המקמצים בנשיקות.

5. שוקולד מכיל חומר שנקרא פנילתילאמין, שהוא החומר הכימי שמייצר המוח בזמן התאהבות. רמות גבוהות שלו גורמות לתחושות של משיכה ותענוג.

6. התאהבתם על רכבת הרים? מסתבר כי סיטואציות מעוררות, מפחידות או חדשות גורמות לשחרור דופמין במוח, כימיקל שאחראי, בין היתר, לתחושת המשיכה.

7. אחרי רכבת ההרים, הצעד המומלץ הבא הוא ארוחת ערב לאור נרות. אור מעומעם גורם לאישונים להתרחב, ובני אדם נמשכים לאנשים עם אישונים גדולים.

8. במרכז המוח האנושי, גרה לה בכיף בלוטת האיצטרובל, שממנה מופרש ההורמון מלטונין, שגורם לנו להגיב בצורה שונה לשעות היום והלילה. החוקרים טוענים, שהירידה ברמת המלטונין בעונת הקיץ, בגלל שעות האור הרבות, מעלה את רמת הורמוני המין – מה שעלול להסביר את ההתעוררות המינית הפוקדת אותנו עם בוא העונות החמות.

9. הניחוחות המעוררים ביותר עבור גברים הם קומבינציה של לבנדר ווניל.

10. להבדיל, נמצא כי לחומרים המצויים בזיעת גברים יש השפעה מרגיעה ומשחררת על נשים.
 


אנו, באיל מקיאג', אוהבים לאהוב ומזמינים אתכם ליהנות מהטבה מעוררת השראה: הגיעו לפגישת ייעוץ במכללת איל מקיאג' ותקבלו שיעור ניסיון וערכת מוצרים בשווי 270 ₪ במתנה! לפרטים נוספים >

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed