מה לאיפור וליופי פנימי?!

כולנו מחפשים סיפוק וביטחון וכולנו רוצים לממש את עצמנו. המורה הבכירה במכללת איל מקיאג', חלי ממן, מספרת בכתבה איך היא הצליחה לעשות את זה...

חלי ממן 03/09/13

 

הדבר האחרון שחשבתי שאני אעשה כשאהיה גדולה זה להיות מאפרת ובטח לא מורה לאיפור!

השילוב של טום בוי ומזל קשת, הביא אותי לטפס על כל עץ שנקלע לדרכי בשכונה ולבעוט בכל כדור שהגיע לרגליי. ובכל זאת, ככל הנראה מעצם היותי אישה, בכל אירוע חברתי איכשהו מצאתי עצמי דואגת ללוק שלי ואפילו של חברותיי....
מה נלבש? איזה לק כדאי למרוח? ומה עם השיער?! אסוף, פזור או סתם מפונפן?
ומי כמוכן יודעת שלא פשוט לקבל החלטות בנושאים האלה!
אמא שלי בכלל הייתה בטוחה שאני אהיה ראש עיר (ממש!), תשאלו אותה... עד היום היא אומרת- "חלי את פשוט בזבוז לפוליטיקה! יכולת לשנות את כל העיר עם היצירתיות שבך.." אני העדפתי להקשיב למחצית העצה שלה (בכל זאת יש דברים בגו..)

אז הבנתי שאני צריכה לעשות משהו משמעותי, משהו שקשור בעבודה עם אנשים... ולא,לא פוליטיקה, משהו יותר יצירתי, או אומנותי.... משהו שאני עושה הכי טוב וגם עושה טוב לאחרים.... והנה היום אני מרגישה שמה שהתחיל בגיל ההתבגרות, פרץ ממני בגיל 25 -מצאתי את יעודי!!! התמכרתי לעולם היופי, ולתוכן שהוא מציע- לצבעים, לערבובים, לתחושות, לתהליכים והכי חשוב לנשים.

ואם עוד לא הבנתם במה מדובר – כיום אני מאפרת ומלמדת איפור...
כאשר אני מבצעת את השינוי ולו הקטן ביותר באישה שיושבת מולי, אני מרגישה את הנתינה, יצירתיות, שמחה ואת הביטחון מאותה אישה וממני, אפשר להגדיר זאת כסינרגיה מושלמת!

הערך המוסף של המקצוע בו בחרתי הוא העובדה שאני יכולה לחלוק את הידע והאהבה שלי עם כל כך הרבה נשים ומעט גברים (זה הולך וגדל). לראות את התלמידות שלי חוששות כשהן מחזיקות במברשת איפור לראשונה, או כשהן מאפרות אחת את השנייה ולראות אותן עוברות תהליך שבסופו הן מתמלאות בטחון ויצירתיות – פשוט עושה אותי מאושרת!

אני שמחה שאני זוכה לראות את הכוח שיש בעולם הצבעוני והמזמין הזה. ואם נתייחס לרגע לביקורת על המרדף אחר היופי והחיצוניות אני יכולה לומר בלב שלם – שהחיצוני אינו מנותק מהפנימי ובוודאות מפרה את הביטחון והסיפוק שכולנו, נשים וגברים, זקוקים לו.

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed