נשות הכובעים

איל מקיאג' במחווה מיוחדת לכל הכובעים השונים שחובשות נשים במהלך חייהן

צילום: אפיק גבאי, מורות: מארי וזוהר רחל נחמני 21/03/13

נשים נוהגות לחבוש כובעים רבים במהלך היום יום שלהן, בין אם כשהן בעבודה, בבית, עם חברות או עם המשפחה. הקונספט הזה בדיוק היווה את ההשראה להפקת כובעים חדשה שהכינו התלמידות של קורס הריאליטי באיל מקיאג'.

כדי להבין מה בדיוק עמד מאחורי ההפקה ולהכיר את תהליך העבודה של הבנות, ביקשנו לראיין את המורה והמנטורית- זוהר רחל נחמני, שהגתה את הרעיון ביחד עם מארי וליוותה אותן לאורך תהליך העבודה. זוהר מספרת כי מקור ההשראה המיידי היו מירוצי הסוסים באירופה ובאנגליה בפרט, אליהם נוהגות להגיע הגבירות לבושות במיטב מחלצותיהן וחובשות כובעי ענק מרשימים. כמובן שהמסר הנסתר רב על המסר הגלוי ובעצם ההפקה נועדה להראות את תפקידיה הרבים של האישה בעולם המודרני ואת הכובעים הרבים אותם היא מתבקשת להחליף במהלך היום.

זוהר מספרת כי המטרה בפרוייקטים הללו היא לבחור בקונספט אחד שהבנות ייקחו כל אחת לכיוון שלה ויעניקו לו פרשנות אישית. כמו כן, נדרשות הבנות לעבוד יחדיו כדי להתרגל למהות של עבודת צוות- כפי שקורה בפועל בהפקות השונות. להבדיל מהפקות "במציאות", כאן הבנות נדרשות להראות את גדולתן בכך שהן אחראיות על הסט מא' עד ת', החל מהאיפור כמובן ואפילו עד לפרטים הקטנים ביותר כמו הסטיילינג, השיער ובמקרה הזה- אפילו הכנת הכובעים.

זוהר מספרת שתמיד מהנה לה להביט מהצד ולראות כיצד הבנות ניגשות תחילה לפרויקטים עם תחושה מסוימת של חשש, שמתחלפת עד מהרה בהתלהבות, רעיונות גדולים ואהבה אמיתית לתחום.

וכעת נציג לכן את העבודות:

"נברשת"
סטיילינג, שיער ואיפור: ריטה גילקרוב, אימאן אבו-סלאח, שרית פורנקו
דוגמנית: קורל ל. לטופמודלס ישראל

המהות של הלוק הזה: החיבור בין הום סטיילינג לבין איפור- חיבור שאיפשר לבנות להשתמש בטקסטורות,עיטורים וצבעים

"טיפוח וקוסמטיקה"
סטיילינג, שיער ואיפור: אנה קוזק, נארין רוק
דוגמנית: ליאת ב. לטופמודלס ישראל

נושא קרוב מאוד לכל המאפרות, הבנות חשבו על האישה המטופחת וכל האסוציאציות שקשורות בכך בעצם באו לידי ביטוי על הכובע.
האיפור מתחבר בצבעים של שחור ואדום, ומקלסיקה של איילינר ושפתון אדום הם חידדו את האיילינר ועיבו אותו ויצרו צורה מעניינת מאוד כדי ליצור הגזמה.

"חיים בזבל"
סטיילינג, שיער ואיפור: עדן עמר, זהבית חן
דוגמנית: ורוניקה לטופמודלס ישראל
על החיבור בין הזבל לבין חיי היום יום, שהרי הוא חלק בלתי נפרד מהם. גם כשאנחנו רוכשות את המוצר היוקרתי ביותר, בסופו של דבר אנחנו משליכות את האריזה שלו לפח. המטרה כאן הייתה "ללכלך" את הדוגמנית ועם זאת, עדיין לגרום לה להיראות יפה.
 
"פרפרים"
סטיילינג, שיער ואיפור: אמירה סלמן
דוגמנית: מורן לטופמודלס ישראל
 
פרפרים מסמנים את בוא האביב ולכן נעשה כאן שימוש בבדים שקפקפים והעדינים. האביביות באה לידי ביטוי גם באיפור כמובן, באמצעות השימוש באותם גוונים שאפיינו את הבדים ובעיטורים שצוירו על זרועה של הדוגמנית. 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed