רטרו דיווה

כוכבות באות והולכות אבל כוכבת אגדית אחת תמיד נשארת רלוונטית- סופיה לורן. המרצה אלן סוקולוב יצרה מראה איפור בהשראת הדיווה.

צילום: אורן כהן 26/02/13

 

מודל היופי השתנה בצורה דרסטית לאורך חצי המאה האחרונה- לעתים אנחנו אוהבים את היופי הבלונדיני עם עור הפורצלן הצח ולעתים אנחנו מעדיפים דווקא את היופי השחום, זה שמזכיר לנו את הישראליות הנהדרת. למרות הטעמים שמתחלפים, סופיה לורן ממשיכה לשמש כאייקון קלאסי ועל זמני של יופי מזה חמישים שנים ולכן אין זה מפתיע שאלן סוקולוב, מרצה באיל מקיאג', החליטה לשחזר את הלוק הקלאסי שלה במהלך קורס הריאליטי עם התלמידות. כדי לברר מה בדיוק משך את סוקולוב לאייקון סופיה לורן, ישבנו איתה לשיחה על יופי נצחי, איפור וכל מה שבין לבין.
-          ספרי לנו אלן, למה דווקא סופיה לורן כשיש כל כך הרבה יפיפיות עכשוויות לשאוב מהן השראה?
"הלוק של סופיה לורן מתחבר מצויין ליופי ישראלי, למראה שזוף, עצמות לחיים גבוהות, עיניים מודגשות הרבה יותר מאשר שפתיים, ומתחבר מצויין לאופי הישראלי- מפני שכשאישה ישראלית בכלל לא מדגישה אזור אחד בפנים (או עיניים או שפתיים)  היא לא רוצה לוותר על היופי, וזאת הסיבה שלמחוק לפעמים זה אומר להדגיש יותר - כמו במקרה של השפתיים של סופיה לורן - שפתיים מחוקות עם הרבה נוכחות ."
-          כיצד יצרת את מראה האיפור של לורן על הדוגמנית?
"מדובר בטכניקה משולבת. זו לא טכניקה שמשתמשים בה היום - גם מעושן וגם הדגשת בננה בו זמנית. דבר ייחודי נוסף לתקופה זו - קו הריסים התחתון אינו מחובר לקו הריסים העליון, אלא יש רווח ביניהם.
באיפור ביוטי להבדיל מאיפור תיאטרלי - כל הדברים האלה בוצעו בצורה לא קונטרסטית, מעודנת ורכה יותר , וזה מדגיש את הנשיות והסקסיות."
-          באילו מוצרים השתמשת כדי ליצור לוק קלאסי כל כך?
 
"מייק-אפ אוריינטל, עם פודרה כהה "באטר-נאט"עצמות לחיים מודגשות עם קוקה. סומק עדין - "דסרט סאן" - הוא כתמתם ולכן מתחבר טוב עם הקוקה.
אודם - "פרל" וגלוס "אייס פינק" מעל.
איפור עיניים: שימוש בצללית שחורה "בלאק אוניקס" וצללית אפורה "ג'ט". נקודות אור עם הברקה עדינה של "סאטין". 
גבה מודגשת בעפרון גבות "בלאק".
 
 
-          וכיצד הגיבו לו התלמידות? הצליחו להתחבר להווי הרטרו?
"התלמידות בקורס מאוד אהבו את התוצאה הסופית וגם למדו תוך כדי התהליך. זה אמנם לוק רטרו עם אלמנטים שלא קיימים כיום, אבל יש גם בו נגיעות עכשוויות שהן רלוונטיות מאוד למראות האיפור שאנחנו יוצרים בדרך כלל. זו ההוכחה שכל מראות האיפור עושים קאמבק בסופו של דבר ולכן חשוב להכיר וללמוד מגוון טכניקות איפור".
ועכשיו אחרי שהתרשמנו מעבודתה של אלן, זו ההזדמנות לחזור במנהרת הזמן לשנות ה-50' ולהיזכר בסופיה לורן הצעירה והמרשימה-
 
 איפור, שיער וסטיילינג: אלן סוקולוב
צילום: אורן כהן
דוגמנית: נוי ל"טופמודלס ישראל"

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed