האייליינר הנצחי

איך ניתן לו טוויסט?

לימור הלפגוט 23/10/13

סקירה של שבועות האופנה המובילים מלמדת שהאייליינר עדיין חי ובועט והוא אף דומיננטי ונועז מתמיד. אז מה יש באותה משיכת מכחול שהופכת את האייליינר לנצחי?

מהאייליינר המיתולוגי של מרילין מונרו ובריג'יט בארדו ועד לפס האוונגרדי של איימי ווינהאוס נראה שהאייליינר תמיד היה חלק מחיינו והפך לסמל מובהק לנשיות וחושניות. וכשהוא נמשח בצורה הנכונה, שאר חלקי הפנים יכולים להישאר כמעט נקיים מאיפור.

הטוויסט מגיע בדמות האייליינר הצבעוני בגווני הירוק והכחול שהיו אופנתיים בשנות השבעים והשמונים ושעושה קאמבק מבורך. גם הסלבס מיהרו לאמץ את הטרנד ולאחרונה הפך האייליינר בגווני כחול וירוק לפופולארי ואהוב על כוכבות כמו ביונסה וריהאנה ואפילו הדוכסית מקיימברידג'  קייט מידלטון שנחשבת אייקון אופנה, אימצה אותו בגרסה שמרנית יותר.

זוהי דרך צבעונית לתבל את שגרת האיפור הרגילה שמעניקה פסק זמן מהשחור הכה מוכר. עוד יתרון של אייליינר בגוונים אלה הוא שהוא יכול לעבוד מצוין גם ללא צלליות, מכיוון שהוא כשלעצמו מקפיץ את העיניים ויכול להתאים גם לאיפור יום וגם לאירועים מיוחדים.

האייליינר הכחול עוזר להגדיל עיניים כחולות כאשר הירוק עושה את אותו הדבר עבור עיניים ירוקות, אך שניהם מאוד מחמיאים גם לעיניים חומות- הם מרככים ומדגישים את הגוון. המראה לא תמיד צריך להיות בולט- אפשר ללכת על הטרנד גם בגרסה שקטה יותר עם פס דק, אך הצבע עצמו ממגנט ותופס את העין, תרתי משמע.


נשים רבות מתלוננות שהן לא יודעות למרוח אייליינר כמו שצריך אז עבור חובבות האיליינר שקשה להן להגיע לקו המושלם אנחנו מביאים כאן מספר טיפים מאמנית האיפור ומרצה במכללות איל מקיאג' זוהר רחל נחמני.

האייליינר אינו מתאים לכל אחת: למשל, עיניים עגולות לא מומלץ לתחום עם איילינר וכך גם עיניים "בוכיות" אשר הקצה החיצוני שלהן נוטה מטה. לכן, קודם כל כדאי שנחליט איזה מראה אנחנו רוצות להשיג ולבדוק אם הוא מתאים למבנה העיניים שלנו. לעיניים קטנות אפשר להוסיף גם תיחום עדין מתחת לקו הריסים התחתונים כדי להגדיל אותן.

 האייליינר יכול להופיע כמברשת זווית או כמברשת קלאסית דמויות מכחול. חשוב לבחור את המברשת שהכי נוח לנו לעבוד איתה. כשמשתמשים במברשת חשוב לוודא שכל השערות אסופות פנימה כדי שהמריחה תהיה שווה וכשמשתמשים באייליינר עמיד יש להקפיד שהמוצר יישאר סגור כשמסיימים להשתמש בו כי הוא נוטה להתייבש מהר.

 אפשר גם לערבב צללית, לטבול בה מברשת שהורטבה קלות ובכך להפוך את המרקם שלה למשחתי ולהשתמש בה כאייליינר או כבסיס לאייליינר. אפשר לצייר את הקו הרצוי ולעבור עליו עם אייליינר. ממש כמו לצייר עם עפרון סקיצה, ולעבור עליה עם טוש.

 על מנת למרוח את האייליינר בצורה יציבה וישרה ניתן להניח מראה ולהתבונן כלפי מטה כשהמרפק נשען על השולחן ולמרוח אותו כאשר העיניים פקוחות, על מנת שנוכל לראות את התוצאה הסופית.

 אם קשה לכן להגיע לפס מושלם במריחה אחת, מומלץ להתחיל במספר מקטעים, ולאחר מכן לחבר אותם בקו אחד, מהזווית הפנימית כלפי חוץ. עדיף לא להתחיל מהחלק הפנימי ביותר כי בהנחה הראשונה של המכחול על העין הוא מכיל את הכמות הכי גדולה של הצבע, לכן רצוי להתחיל לצייר באזור שבו אנחנו רוצים שהקו יהיה הכי עבה.

 אם רוצים מראה עדין שומרים על קו דק וקצר יותר שנשאר קרוב לקו הריסים. למראה דרמטי יותר, לקראת החלק החיצוני הקו יכול להפוך להיות עבה יותר ואפילו לצאת מהקו הסופי של העין ליצירת מראה חתולי.

 במקרה שיש צורך לתקן את הפס שיצרנו אפשר לקחת מברשת פיקס עם מעט מייקאפ או קונסילר, ולנקות או לחדד את משיכת המכחול, או לטשטש מעט עם מקל אוזניים.

 אז האייליינר שלנו יכול להיות עדין וכמעט לא מורגש, או עבה מתעגל ודרמטי. מי שהולכת על בטוח תבחר בשחור הקלאסי, אבל למי שרוצה לקבל מראה טרנדי או בולט יותר יש אפשרויות נוספות! בליין החדש של איל מקיאג', אפשר למצוא חוץ מגוון הכחול Azzura הבוהק או ירוק EverGreen הטרנדי גם שני גווני גליטר בצבעי גולד וסילבר שאפשר להשתמש בהם לאיפור ערב זוהר עם מראה מנצנץ ונועז שגורם לעיניים לבלוט או אפילו לשלב אותם עם קו אייליינר בצבע אחר, כך שהאפשרויות הן רבות ומגוונות יותר ליצירת כל מראה שנחפוץ בו.

 

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed