גוון שפתייך

חשוב מאוד לבצע התאמה בין גוון השפתון לגוון השפתיים והעור כדי ליצור מראה מחמיא. איך נדע כיצד להתאים את השפתון?

26/02/13

 

רכשתן שפתון יפיפה אך במבחן המציאות התברר כי זה אינו מחמיא לכם? לא מדובר במקריות: ייתכן שהשפתון התנגש עם גוון העור או השפתיים שלכן. כמו כן, ישנם גוונים מסוימים שלא מתאימים למבנה ספציפי של שפתיים (למשל שפתיים דקות או בשרניות) וישנם שפתונים שמדגישים שיניים אשר אינן לבנות. בפוסט הבא ננסה להבין מתי החוקים הללו תופסים ואיך נמצא את השפתון המחמיא ביותר.
התאמה לפי מבנה שפתיים: כלל האצבע בעת התאמת השפתון למבנה השפתיים הוא שעדיף להימנע מצבעים בוהקים מאוד עבור שפתיים בשרניות ועדיף להימנע מצבעים כהים מאוד. כמובן שלכל כלל יש יוצאי דופן ולכן חשוב להפעיל שיקול דעת בשני המקרים.
התאמה לפי גוון העור: אם אתן בהירות מאוד, כדאי להימנע מכל מיני גוונים ניודים בעלי תת גוון חום או צהוב שיכולים לגרום לכן להיראות חיוורות ו"מחוקות". אילו צבעים יחמיאו לעור פורצלן? ניודים בעלי תת גוון ורדרד, ורודים למיניהם ואדומים עזים.
אם גוון העור שלכן הוא בינוני, כלומר לא כהה ולא בהיר מדי, גם לכן הגוונים הורודים יעשו שירות מעולה, בייחוד אם יש להן נטייה לתת גוון חום. בחורות בעלות עור כהה צריכות להיזהר מגוונים בוהקים או בהירים מדי, שכן הקונטרסט שייווצר בין גוון השפתון לבין גוון העור עלול להיות לא מחמיא.
התאמה לפי תת גוון העור: לכל עור, בין אם הוא בהיר או כהה יותר, יש נטייה לתת גוון מסוים, כאשר התת גוון הפופולארי ביותר בישראל הוא הגוון הצהוב. יש גם סוגי עור שיש להם נטייה לורדרדות ויש מי שהעור שלהן הוא ניטראלי ולא נוטה לשום גוון. בעלות עור צהבהב צריכות להימנע בדרך כלל מגוונים כתומים ואדמדמים. במקום זה נסו לבחור בגוונים עמוקים יותר- כמו שפתון דובדבני עמוק מאוד, למשל Black berry של איל מקיאג' או שפתון בגוון חום עמוק כמו Muscat. שפתונים סגולים או חומים יתאימו מאוד לבחורות בעלות עור כהה.
התאמה לפי צבע השיניים: מי שחיוכה אינו צחור צריכה להימנע משפתונים בעלי תת גוון צהוב או כתום, שכן אלו רק ידגישו את הצהבהבות בשיניים עוד יותר. ורודים ואדומים בעלי תת גוון כחול, כלומר ורודים או אדומים "קרים", יכולים ליצור אפקט של שפתיים לבנות ובוהקות יותר.
הכללים שפירטנו אמנם תופסים בכל המקרים, אך חשוב לא לרכוש אך ורק על סמך הכללים הללו אלא לנסות את השפתון לפני הרכישה. אם אתן עדיין מתלבטות, צוות המוכרות של איל מקיאג' ישמח לעמוד לרשותכן ולסייע לכן להתאים את הגוון הנכון.

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed