טרנד איפור: ללא מסקרה

נאמץ או נוותר?

לימור הלפגוט 29/10/13

 אנחנו אוהבות טרנדים: אייליינר כחול או ירוק? אהבנו. שפתיים בצבע יין עמוק בחורף? אנחנו שם. אבל יש מראות שנראים נהדר על המסלול אך ממש קשה לדמיין אותם תופסים בעולם האמיתי.

 אחד מהם הוא הטרנד המפתיע והשנוי במחלוקת - ללא מסקרה - שגילינו אותו תופס תאוצה עוד כשהמעצבים הגדולים החלו להציג את הקולקציות שלהם לחורף סתיו 2013. הדוגמניות בתצוגות  של מעצבים כמו פול סמית', מיסוני וקלואי צעדו על המסלולים במראה נקי, שלא פשוט לבצע אותו כמו שצריך - וללא טיפת מסקרה.

 המעצבים אהבו את המראה כי לטענתם זהו לוק מודרני שמשדר רעננות ותמימות. הפנים נראות טהורות יותר ופחות בובתיות - מה שמעביר את הפוקוס לדברים אחרים.

 המראה הזה נראה מצוין על הדוגמניות אך זה נראה לגמרי כמו לוק שמאבד מקסמו ברגע שהוא עובר אל הרחוב. הוא אולי יכול לעבוד כאשר אנו לובשות בגד נועז או צבעוני במיוחד שתופס את כל תשומת הלב ואינו זקוק לעזרה מהאיפור. אבל מכיוון שהמסקרה נותנת את הפיניש ותומכת באיפור של העין ויש נשים שמעידות שהן מרגישות 'עירומות' בלעדיה, קשה להאמין שנשים רבות ייכנעו לטרנד ויסכימו לוותר עליה לגמרי.

 דוגמנית מתכוננת לעלות למסלול בתצוגה של סימון רושה במראה נקי נטול מסקרה. צילום: BFC

בתעשיית הקוסמטיקה והאופנה הדעה הרווחת תמיד הייתה שמסקרה היא המינימום אפילו כשאנחנו רוצות להשיג מראה נקי ונטול איפור ויש משהו מאוד 'רוק'נרול' בלמרוד ולהיות נגדה. אבל כל זה נחמד ויפה עד שאנחנו צריכות באמת לצאת מהבית בלעדיה. מסקרה הייתה מאז ומתמיד חלק משגרת האיפור שלנו בין אם היינו הולכות על מראה הניוד הנקי או שהיינו מתאפרות לקראת אירוע מיוחד. ושום דבר לא מגדיל לנו את העיניים, או מבליט לנו את צבען כמו כמה שכבות של מסקרה! לכן זהו טרנד שספק אם נשים רבות יאמצו.

 אם בכל זאת החלטת לנסות ולאמץ את הטרנד, הדרך הטובה ליישם אותו, כך מסבירים מאפרים רבים,  היא באמצעות הבזק של צבע - לדוגמא שפתיים בצבע דרמטי ודומיננטי יכולות לגרום ללוק חזק ובולט ללא צורך במסקרה. מראה שפתיים מודגשות יחד עם ריסים חפים ממסקרה גורם לפנים להרגיש פחות חשופות ונראה נהדר ומודרני. כמו כן חשוב להשתמש בקונסילר לטשטוש סימנים או עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

 כל הלוק הזה הוא חלק ממגמה של מראה מינימליסטי ולעתים אנדרוגיני שסחף את המסלולים - פנים במראה טבעי ונקי עם מעט מאוד מייק אפ. למרות שזה מרענן להיתקל במגמה שלפחות בתיאוריה אינה מחייבת אותנו לרכוש מוצר חדש, בהתחשב בכך שרוב הנשים יצביעו על המסקרה כמוצר אחד שהן לא יכולות לחיות בלעדיו, אפשר להמר שזהו טרנד שהולך להישאר על המסלול ולא לעשות את דרכו אל שגרת האיפור היומיומית שלנו. 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed