עושים סדר

לימור הלפגוט 02/04/14


 לקראת חג הפסח אנחנו תמיד עסוקים בסדר וניקיונות מכל הסוגים: זהו זמן מעולה לעשות סדר בדברים שאין לנו זמן אליהם במהלך השנה: לנקות את הארון, לעשות סדר במגירות ובמיוחד סדר בראש ובסדר העדיפויות שלנו.

החלטנו להציג בפניכן שני סוגים של ניקיון: האחד ברמה הפשוטה יותר - ניקוי מברשות האיפור שלנו שגם הן צריכות ניקיון יסודי פעם בתקופה – וניקיון רוחני ופנימי יותר - שזה גם משהו שאנחנו נוטות לעשות בתקופה זו - לנקות את הראש ולעשות סדר בחיים.

נתחיל בניקיון מברשות האיפור

למה בעצם אנחנו צריכים להקפיד לנקות אותן? ראשית המברשות הללו אוגרות המון לכלוך וחיידקים שיכולים להזיק לעור ואף לגרום לפצעונים. שנית, השקענו את מיטב כספנו במברשות איכותיות לכן רצוי וכדאי לטפל בהן כדי שיאריכו חיים. על בסיס יומיומי, במיוחד אם את מאפרת ומשתמשת במברשות לאפר מספר אנשים, ניתן להשתמש בחומר מיוחד שמיועד לניקוי מברשות (למכירה בכל סניפי הרשת). ניתן לעבוד איתו בשתי דרכים: אם מדובר בניקיון ביתי קליל - מניחים מנקה מברשות על נייר סופג או טישו ומעבירים עליו את המברשת. לניקוי עמוק יותר ניתן לשים את החומר בכוס, לטבול את המברשות בתוך הנוזל, להספיג בנייר סופג או טישו ולסחוט את הנוזלים.

אחת לחודש חודשיים מומלץ לערוך ניקוי יותר רציני של כל המברשות ולקחת ב חשבון שזה משבית אותן לכמה שעות כי צריך לתת להן להתייבש.

אז איך עושים את זה? קודם כל, כלל ראשון וחשוב הוא להימנע מלהרטיב את הברזל שמחבר בין הידית לשערות. כי כשהחלק הזה נרטב, השערות מתחילות לנשור. זה אמנם לא פשוט אבל חשוב לנסות לא לנקות אותן מתחת לברז מים, כדי שהמים יגעו רק בשערות ולא בברזל.

מה צריך כדי לנקות את המברשות?

1.      שמפו + מרכך

2.      קערה

3.      משטח ייבוש

תהליך השטיפה:

מערבבים שמפו + מים בקערה וטובלים את המברשות בתוך הקערה. מקציפים בשמפו ובמים נקיים פעמיים לפחות עד שלא יוצא צבע מהמברשת והמים יוצאים נקיים.

את אותה שטיפה בדיוק מבצעים גם עם המרכך.

סוחטים את המים מתוך המברשות ותולים אותן בשיפוע כשהמים כלפי מטה. כדאי אפילו לנסות לתלות אותן הפוך. את כל הפעולות הללו לעשות בעדינות. אם הלכלוך לא יורד בקלות לפתוח את המים בזרם חלש ולנקות אותן שוב. לחכות שיתייבשו לגמרי ואז הן מבריקות ומוכנות לשימוש.

אז אחרי שהברשנו את המברשות שלנו נרצה לדבר על ניקיון פנימי יותר. כולנו רוצות לעשות שינויים ולהיחשף לעולמות חדשים. עם תחושת ההתחדשות שמביא איתו האביב זה הזמן לעשות משהו חדש עבור עצמנו. לעשות חושבים ולבדוק מול עצמנו האם אנחנו באמת אוהבות את מה שאנחנו עושות? האם כיף לנו ללכת לעבודה בבוקר?

אם מעסיקות אותך שאלות מקצועיות שכאלה ותמיד נמשכת לעולם האסתטיקה האיפור והאופנה - מדוע שלא תגשימי חלום ותלמדי איך להפוך את זה למקצוע? קריירה בתחום האיפור הינה אחת הקריירות המהנות ביותר שיש. מדובר בעבודה גמישה, שמאפשרת להשתמש בכישרון שלך כדי לגרום לאחרים להראות ולהרגיש טוב. מאפרת יכולה לתת ביטוי ליצירתיות שלה בתחומים רבים: איפור אופנה, איפור טלוויזיה, איפור קולנוע ואיפור כלות.

במכללת איל מקיאג' מקפידים על התכנים הכי עכשוויים ועדכניים בתחום האיפור, מה שמאפשר לבוגרות שלנו לקבל את כל הכלים להשתלבות מוצלחת בתעשייה ולבניית קריירה משגשת כמאפרות מן השורה הראשונה.

זה הזמן להפוך אהבה למקצוע! אם את רוצה לעשות משהו עבור עצמך, השאירי פרטייך כאן וניצור איתך קשר כדי לספר לך על מגוון הקורסים שלנו.

חג אביב שמח!

מכללת איל מקיאג' דורגה במקום הראשון בסקר "ידיעות אחרונות"  כמכללה המובילה והטובה ביותר למקצועות האיפור והקוסמטיקה בישראל.

*צילום + תמונת שער: לם וליץ סטודיו

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed