מורידים את המסכה

אמנות הטשטוש

לימור הלפגוט 18/03/14

פורים כבר מאחורינו ואחרי שהרשינו לעצמנו להסתובב עם מסיכות ועם שכבות לא מבוטלות של איפור, הגיע הזמן להוריד את המסכה, לנקות את הפנים מאיפור ולחזור לשגרה (עד החג הבא!)

דיברנו כבר בעבר על דרכים לרענן את עור הפנים ולהסתיר עייפות וסימנים שחורים מתחת לעיניים כאן  אבל נושא נוסף שמעניין נשים רבות הוא תורת הטשטוש: כיצד מטשטשים כתמים, עייפות, פצעונים, צלקות ואפילו קמטים.

אז קודם כל - אי אפשר בלי קונסילר. קונסילר הוא מוצר חובה שנועד לתיקון פגמים- החל מפיגמנטציה וכלה בצרה ששמה עיגולים שחורים מתחת לעיניים. אבל בתור התחלה חשוב מאוד לבחור נכון את הגוון. נשים רבות בוחרות בטעות קונסילר בהיר יותר מגוון עור הפנים שלהן. זוהי טעות נפוצה:  קודם כל יש לבדוק איזה גוון יש לאזור אותו נרצה לטשטש? לכל גוון יש גוון סותר, כך נתאים את הקונסילר לאזור ספציפי. גוון קונסילר שנבחר לטשטוש כהויות מתחת לעיניים לא יהיה אותו הגוון שבו נבחר לטשטש כתמים. 

.על פי תורת הצבעים ישנם שלושה צבעי יסוד: צהוב, אדום וכחול וצבעים מנוגדים מנטרלים אחד את השני, כך שלדוגמא לכהויות עם גוון סגלגל נשתמש בקונסילר בגוון צהבהב. אם הם בגוון כחול נבחר קונסילר אדמדם ולכהות בגוון חום נשתמש בקונסילר וורוד.

לפני הנחת הקונסילר הכיני את הפנים - נקי ושטפי אותן וכמובן מרחי קרם לחות. עכשיו נשאלת השאלה - מה מניחים קודם קונסילר או מייקאפ? הדעה הרווחת היא להניח קודם את הקונסילר אבל יש מאפרות שטוענות שעדיף להניח קודם את המייקאפ, מהסיבה הפשוטה שאחרי הנחת המייקאפ ניתן לראות איפה יש בכלל צורך בקונסילר וכך נשתמש בפחות חומר. דבר נוסף הוא שאם מניחים את המייקאפ בעזרת מברשת יכול להיות שנוריד חלק מהקונסילר בעזרת המברשת ודבר זה שוב יוביל לבזבוז של המוצר. 

בלי קשר למה שהחלטת, הנחת הקונסילר מתחת לעיניים באזור הקרוב ביותר לריסים הוא הצעד הראשון באיפור הפנים שלך. הניחי את הקונסילר בעזרת ספוגית או מברשת בעדינות בטפיחות קלות על האזור הקרוב ביותר לריסים מתחת לעיניים כדי ליצור מראה אחיד. 

שימוש באיוונטון -  מתקן גוון עור - שהינו קרם שנועד לתיקון פיגמנטציה ומשווה מראה אחיד לפנים. האיוונטון קיים במספר גוונים: ירוק - מנטרל אדמומיות (פצעונים, נימים) סגול - לנטרול גוון עור צהבהב וורוד – להסתרת פיגמנטציה חומה.

את האיוונטון יש למרוח לפני המייקאפ. להניח באופן נקודתי על הפיגמנטציה, להמתין מס' שניות עד שיתייבש ולאחר מכן להניח עליו את המייקאפ. 

אז מה בעצם אנחנו רוצות לטשטש?

אם את סובלת מאקנה – רצוי שתמנעי משימוש באצבעות כדי לטשטש את הקונסילר. במקום זה השתמשי במברשת נקייה וזאת כדי לא להדביק אזורים בפנים שאינם נגועים.

אם משתמשים בקונסילר על אזור גדול יחסית (לדוגמא לכיסוי אקנה) רצוי להשתמש בשכבה דקה במיוחד ולטשטש היטב. ככל שנשתמש ביותר קונסילר, כך הוא יראה בולט יותר במהלך היום. לצבעים אדמדמים כדאי לעשות שימוש בקונסילר בגוון ירוק שהוא ניגודי לצבע האדום ויעניק לעור מראה בריא יותר.

במקרה של קמטים או חריצים – כמות גדולה מידי של קונסילר יכולה דווקא להרע ולגרום לאפקט ההפוך – למשוך את תשומת הלב לקמטים במקום להסתיר אותם. ולכן באזורים שבהם יש קמטים יש להניח כמות קטנה יותר של קונסילר. יש לבחור גוון עדין יותר מהמייקאפ ולעבור איתו על אזורי הפנים בהם יש יותר קמטים. לאחר שמניחים את המייקאפ יש לטשטש את המעברים בין הקונסילר למייקאפ.

קבעי את הקונסילר

כשאת בטוחה שכל הכהויות והפגמים מכוסים ומטושטשים הוסיפי שכבה של מייקאפ. אם את רוצה להרוג שני ציפורים במכה אחת השתמשי במייקאפ עם פודרה. אם השתמשת במייקאפ ללא פודרה, תצטרכי להוסיף שכבת פודרה כדי לקבע.

לסיום: ברונזר וסומק

כשאת מכסה את הפנים בקונסילר ומייקאפ, את משווה להן מראה חלק אבל באותה נשימה מעלימה מהן כל מראה טבעי. מעט ברונזר על עצמות הלחיים, האף וצידי הפנים יוסיפו עומק לאיפור. מעט סומק בצבע טבעי יתן את הפיניש הרצוי.

 

 

 

 

 

 

 

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed