נקודת המבט שלהן

"לוק אלייק" העצמה נשית או שנות השמונים?

לימור הלפגוט 19/11/13

 

פרוייקט ה"לוק אלייק" במסגרתו שחזרה ורדית מסטורוב את הלוק של איימי ווינהאוס האגדתית, הוא רק אחד מיני פרוייקטים רבים ומגוונים במסגרת קורס המדיה פרו במכללת איל מקיאג'.
 
 ורדית מסטורוב ותהילה אזולאי, בוגרות הקורס, סיפרו לנו על חוויותיהן הפרטיות:
 
קורס המדיה פרו במכללת איל מקיאג' הוא קורס חדש ואיכותי המיועד למאפרים נבחרים המעוניינים להעמיק את חווית העשייה בהפקות אופנה בעזרת תרגול ופרקטיקה של איפור לטלוויזיה, קולנוע ופרסומות והכרות עם מושגים ומונחים מהתעשייה. הקורס עוזר לפתח ולעודד חשיבת איפור אישית ועצמאית יחד עם השתלבות בצוות מקצועי ותוך שמירה על שימור ופיתוח סגנון פרטי.
 
הקורס מקנה תעודת איפור בינלאומית, ייחודית בתחומה: איפור במגוון האפשרויות במדיה (טלוויזיה, קולנוע, פרסומות וקליפים).
 
ורדית, בוגרת קורס ביוטי, עשתה את קורס המדיה פרו במקביל לקורס המאסטר. דבר שהעשיר והעצים עבורה את החוויה היא ממליצה בחום לעשות את שני הקורסים במקביל.
 
קורס המדיה פרו שינה את נקודת המבט שלה כמאפרת וגרם לה להסתכל אחרת על עולם האיפור דרך הפרויקטים וההפקות שלקחה בהם חלק. "למדתי איך להיות חלק מצוות, להתמודד עם רצונות של אדם אחר כאשר בד בבד גם נחשפתי לכישרונות של אנשים נוספים ושאבתי מהם השראה". היא מספרת בחיוך.
 פרוייקט אחד, שתי נקודות מבט. מימין: פרוייקט הסוכריות של ורדית מסטורוב. משמאל: הפרוייקט של הבוגרת שרה (שרי) קלפהולץ
 
בעוד ורדית מעידה על עצמה כי היא נמשכת לעבודה בתנאי לחץ בהפקות וסטים, מספרת תהילה, גם היא בוגרת קורס הביוטי, שבתחילה די חששה מעבודת הצוות הכרוכה בכך  אך בעקבות הקורס למדה להשתלב. "אהבתי מאוד את ההפקות האישיות כי אני מטבעי אדם יותר מופנם,  אך תמיד רציתי לדעת איך זה לעבוד יחד עם צוות האחראי על טוטל לוק. רציתי להיות חלק מהפקה, ולהבין טוב יותר את תפקידו של המאפר בתוכה וזה משהו ששמו עליו דגש בקורס. לעבודה בצוות יש קצב אחר ומאוד חשוב לדעת לעמוד בו, במיוחד למי שרוצה להשתלב בעולם הזה אחרי הקורס".
 
התכנים בקורס הביאו את הבוגרות למקומות שלא חשבו שיגיעו אליהם מבחינה יצירתית. ורדית מספרת כי היא קיבלה חופש לבטא את עצמה דרך הפרויקטים השונים. "אני מרגישה שרכשתי ידע והרחבתי אופקים. התכנים היו קשורים באופנה, ביוטי והקשר ביניהם והיו מרתקים. אני בכלל מרגישה באופן כללי שבעקבות הקורס התבגרתי ושיניתי קו מחשבה גם כאדם וגם כמאפרת".
 
גם תהילה מרגישה שהקורס פיתח אצלה את הדימיון, מעבר ללימוד הטכניקות החדשות. "אני אדם עם דמיון פרוע גם ככה, אך בעזרת התכנים, המצגות, ההפקות והמורים בקורס קיבלתי כלים איך להמשיך ולפתח את הדמיון. למדתי להתמודד עם מצבים שונים. לשתף ולהיות שותפה, למצוא השראה ולהוציא רעיונות אל הפועל.
 
מתוך פרוייקט הגמר של ורדית מסטורוב
 
אצל שתיהן המורים שליוו אותן ואת הקורס היוו מקור השראה מרכזי.
 
ורדית מספרת שאחד הדברים שבלט מאוד אצל המורים, מעבר לעובדת היותם מקצועיים הייתה העובדה כי הם מאמינים בעבודה שלהם, דבר שהשפיע מאוד על התנהלות הקורס. "כיף ללמוד אצל מישהו שאוהב ומאמין במה שהוא עושה" מוסיפה תהילה. אמנם יש כל מיני סוגים של מורים, אבל כולם ידעו שהביקורת והפידבקים שלהם מאוד חשובים לנו. למרות שיש אנשים שקשה להם להתמודד עם ביקורת, זוהי דרך נהדרת להתפתח וללמוד".
 
לתהילה המורים עזרו לשמור על אופטימיות גם ברגעים קשים. "המורים לא נותנים לנו להרים ידיים ומלמדים אותנו להתגבר גם על אתגרים קשים. מן הסתם האתגרים בקורס באים לעיתים יד ביד יחד עם אתגרים בחיינו האישיים ובשביל זה המורים שם. לא רק ללמד, אלא גם לתמוך".
   
מתוך פרוייקט הגמר של תהילה אזולאי
 
שתי הבוגרות מאמינות שקורס הפרו מדיה עיצב אותן בתור מאפרות ועזר להן לקבל כיוון מבוסס לגבי התוכניות שלהן לעתיד ושתיהן מתכננות להמשיך לעסוק בזה בעתיד. תהילה עובדת כמאפרת ומעוניינת להמשיך להתפתח ולהשתלב בתחום. לורדית יש תוכניות לפתוח עסק משלה, ליישם את מה שלמדה ואולי אפילו להעביר אותו הלאה.
 
אם גם את רוצה לשנות את קו המחשבה שלך, לתת מעוף ליצירתיות שלך ולהשתלב בתעשייה, התקשרי אלינו 1800-222-300  או השאירי פרטים כאן באתר ואנחנו נחזור אלייך!  www.ilmakiage.co.il/november.aspx
 
 
מתוך מכתב התודה שכתבה ורדית מסטורוב לכל צוות איל מקיאג' בסיום הקורס       
 
 

 

הירשמו ותיהנו מעדכונים והטבות

newsletter

RSS Feed