הסטוריה

1973- ההתחלה

מותג האיפור והקוסמטיקה איל מקיאג', נוסד בניו יורק, ארה"ב ונחשב לנושא בשורה מבחינת מוצריו החדשניים ורף האיכות הגבוה שהציב בשוק. החברה אחראית להטמעת המונח "איפור מקצועי" שהבדיל אותה מחברות איפור אחרות ולהשקת מגוון כמותי חסר תקדים של מוצרי איפור איכותיים.

1996- איל מקיאג' ישראל

איל מקיאג' ישראל, הוקמה בשנה זו על ידי חנוך רידר והמאפרת המקצועית הבכירה גלית ורטהיים. חנות מוצרי האיפור הראשונה של איל מקיאג', נפתחה ברחוב דיזינגוף בת"א והתקיימו בה גם שיעורי איפור מקצועי.

2000- מגיעים לנמל

עוד לפני שנמל ת"א הפך למתחם בילוי ופנאי שוקק ופעיל, זיהינו באיל מקיאג' את הפוטנציאל הגלום במקום המדהים מול הים והחלטנו לפתוח שם את המכללה הראשונה שלנו.

2004-2005- פתיחת מכללות נוספות

המכללה הבאה, נפתחה בחיפה ואליה הצטרפו מכללת ירושלים, שבזכותה ניתנה לנו ההזדמנות והזכות, להיות נגישים לקהל הדתי. את המכללה הרביעית, בחרנו לפתוח בבאר שבע, בכדי לשפר את הנגישות עבור התלמידות מאזור הדרום. למערך השיעורים המאורגן והמובנה, אחראית גלית ורטהיים בכירת המאפרים בישראל, ששקדה על גיבוש תוכנית לימודים יסודית ומקיפה, שכוללת בתוכה אלמנטים מעשיים ותיאורטיים כאחד. תוכנית לימודים זו, יצרה סטנדרט חדש וגבוה ללימודי האיפור המקצועי בארץ.

פיתוח שיטת הסדנאות האישיות

בשנת 2002, היו לאיל מקיאג' 4 חנויות לאיפור מקצועי. תוך שלוש שנים בלבד, התרחבה רשת איל מקיאג' לכ- 17 חנויות וכיום מונה הרשת 25 סניפי חנויות, הפזורים בכל רחבי הארץ. קצב הגידול המרשים של החברה, הינו פועל יוצא של סדנאות האיפור האישיות, פיתוח בלעדי של איל מקיאג', שהוטמעו כשיטת עבודה ייחודית ברשת החנויות. אנו מאמינים כי נשים מעוניינות לדעת, להבין ולחוות את השימוש במוצרים שהן רוכשות ובולטים ביכולתנו להעניק ללקוחותינו מידע עדכני ואיכותי אודות טיפוח, יופי ואיפור. אנו מתחדשים כל הזמן ומחפשים ליינים ומוצרים מעניינים שיפתיעו וירגשו את לקוחותינו. פיתוח המוצרים בחו"ל, מתבסס על מחקר מקיף בדבר צרכי הלקוחה הישראלית ודרישות השוק המיוחדות, תוך לקיחה בחשבון גורמים כמו האקלים הישראלי, הגוונים המועדפים, מאפייני פיגמנטציה ועוד.

2007-2008 השקת הסדרה המינרלית וליין הטיפוח

הרצון להעניק ללקוחותינו אפשרות ליהנות מהחידושים האחרונים בתחום האיפור, תוך מודעות הולכת וגוברת לאורח חיים טבעי ובריא, הובילה אותנו לפיתוח סדרת האיפור המינרלית, שמגוון מוצריה מבוססים על רכיבים טבעיים בלבד. איל מקיאג', הינה החברה הראשונה בארץ שהשיקה ליין מוצרים מינרלי בסדר גודל שכזה ונחשבת למובילה בתחום האיפור המינרלי. ליין הטיפוח המפנק שלנו, פותח ונוצר מהתפישה כי היופי מתחיל בפנים נקיות ומטופחות ומהניסיון ליצור "תשתית איפור" אופטימלית, שתהווה בסיס מצוין להנחת האיפור. אנו ממשיכים לחקור ולפתח את סדרת מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה שלנו ובקרוב נצא עם ליין חדש ויוקרתי, המכיל מוצרי טיפוח אורגניים, איכותיים ומזינים במיוחד תוך שמירה על הסטנדרט הגבוה ביותר בתחום.

2008- מיתוג מחדש ושדרוג אתר האינטרנט של החברה

החל מ-2008, עוברת איל מקיאג' תהליך של מיתוג מחדש, בסימן "ידע מעורר השראה", שתכליתו להעניק ללקוחותינו את האפשרות להבין ולדעת כמה שיותר על טיפוח, יופי ואיפור. נקודת ציון משמעותית בתהליך המיתוג, הייתה הקמת אתר אינטרנט חדש, שמעבר למידע אודות רשת חנויות האיפור וקורסי המכללה, מכיל תוכן אטרקטיבי רב, מדריכים מקצועיים, תמונות איפור מרהיבות ועוד.
 

2001

בינואר 2001, נקנו רוב נכסי החברה המשותפת על ידי גלית ורטהיים וחנוך רידר וכיום הם מנהליה הבלעדיים של החברה. במרוצת השנים צברה החברה ניסיון רב ובעזרת נוכחות מתמדת ואסטרטגיה ברורה, ביססה את מעמדה כחברת הקוסמטיקה והאיפור האיכותית והמובילה בתחום. מוצרי החברה מונים למעלה משלוש מאות סוגי צלליות, מאה חמישים גווני ליפסטיק ועשרות גווני מייק-אפ, ליפגלוסים ועפרונות. בסוף שנת 2007, לאחר פיתוח ממושך ומוקפד, השיקה איל-מקיאג' את קולקציית הטיפוח החדשה והיוקרתית שלה, שנוצרה מהיכרות עמוקה עם קהל הלקוחות ושמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר. ליין הטיפוח המפנק הצטרף לסדרה המינרלית החדשנית של איל מקיאג', שמוצריה מבוססים על רכיבים טבעיים בלבד.

2009-2011- המכללה המובילה ע"פ סקר "ידיעות אחרונות"

בשנת 2009, דורגה רשת המכללות של איל מקיאג' במקום הראשון במשאל "ידיעות אחרונות" ונבחרה לבית הספר המוביל לאיפור ולקוסמטיקה בישראל, בשקלול פרמטרים שונים ובחתכי אוכלוסיה מגוונים.  

בשנת 2010 ו-2011, נבחרה איל מקיאג' למכללה המובילה במשאל "ידיעות אחרונות" שוב, בפעם השלישית ברציפות. איל מקיאג' העתיקה את פעילותה למבנה חדיש ומרווח ברחוב החרש 8 בת"א, בו מתרכזת פעילות המכללה, החנות והמטה. הקרבה לתחנת הרכבת ולתחנה המרכזית מאפשרת גישה קלה ונוחה אלינו.

אורח חיים בריא

מוצרי הקוסמטיקה והאיפור שלנו לא נוסו על בעלי חיים, הסדרה המינרלית שלנו הולכת וגדלה ואנו מרחיבים את הליינים האורגניים ואת ריכוז הרכיבים הטבעיים במוצרינו. קו פעילות זה הוא פועל יוצא לתפישה של גלית ורטהיים וההנהלה הבכירה, בדבר אורח חיים הרמוני, אורגני, מאוזן ובריא.